SON DAKİKA

İstanbul'da yasa dışı avlanılan 9,5 ton midye denize bırakıldı

22 Eylül 2021, Çarşamba - 20:40
İSTANBUL (AA) - Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali'nde kaçak avlanıldığı belirlenen yaklaşık 9,5 ton kara kıllı midyeye el konuldu.

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan habere göre, İBB Hal Zabıta Amirliği tarafından bugün haldeki bir kamyon ve minibüste kara kıllı midye olduğu tespit edildi. Durum, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ile Bayrampaşa İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bildirildi.

Su ürünleri kontrol görevlilerince yapılan incelemelerde kara kıllı midyelerin evraklarının olmadığı ve yasa dışı avcılıkla yasak sahalardan toplanıldığı tespit edildi.

Toplam 380 çuval içinde bulunan, yaklaşık 9,5 tonluk midyelerin canlılık özelliği taşıdığından dolayı doğal yaşam alanları denize iade edilmesine karar verildi.

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü koordinasyonunda midyeler, İBB Zabıta Daire Başkanlığı Deniz Zabıta Amirliği, İBB Hal Zabıta Amirliği, Bayrampaşa İlçe Tarım Orman Müdürlüğü ve Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı personellerle beraber Fatih'teki Yenikapı Yediemin Limanı'na getirildi.

Midyeler, İBB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Deniz Hizmetleri Müdürlüğü teknesiyle Bayrampaşa İlçe Tarım Orman Müdürlüğü, İBB Deniz Zabıta Amirliği ve İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü personellerinin gözetiminde doğal yaşam alanları olan denize iade edildi.

Kaçak avlanılan midyelerin naklini yapan 1 kişi hakkında idari para cezası uygulandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
05:33
Güneş
06:53
Öğle
12:40
İkindi
15:47
Akşam
18:18
Yatsı
19:33
Diğer Haberler