SON DAKİKA

Yeşilay, "Bağımsız Gençlik" kampanyasının filmini gösterime sundu

21 Mayıs 2022, C.tesi - 21:50
İSTANBUL (AA) - Yeşilay, tütün, alkol, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarının gençlerin özgürlüğünü nasıl kısıtladığına dikkati çekmek amacıyla hazırladığı "Bağımsız Gençlik" kampanyasının filmini gösterime sundu.

Yeşilay, gençlerde farkındalık oluşturmak ve onları bağımlılıktan uzak tutmak amacıyla "Bağımsız Gençlik" sloganıyla bir kampanya filmi hazırladı.

Kurum, beş farklı bağımlılık alanına ilişkin mesajların yer aldığı filmde, kaykay yapan, arkadaşlarıyla buluşan, okuyan, çalışan ve spor yapan gençleri ekrana taşıyarak, kimsenin eğlenmek için bağımlılık yapıcı bir maddeye ihtiyacı olmadığını anlatıyor.

Kampanya filmi, Sepetçiler Kasrı'nda Genç Yeşilaycıların bir araya geldiği etkinlikte ilk kez gösterime sunuldu.

Sokak lezzetlerinin ikram edildiği programda, gençlere yönelik bilgi yarışması da düzenlendi.

Gençler, kampanya filmini seyrettikten sonra sahne alan Pinhani grubunun şarkılarına eşlik ederek eğlendi.

- "Tam bağımsız gençler yetişmesinde, üniversite Yeşilay kulüplerinin önemli rolü var"

Programda konuşan Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, 1920'de aydınlar tarafından İstanbul'da kurulan ve 102 yıldır mücadelesine devam eden Yeşilayın, Türkiye'nin en güçlü, en dinamik, en genç sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

Öztürk, "Bu sivil toplum kuruluşunun var olmasında ve gelecekte tam bağımsız gençler yetişmesinde, özellikle üniversite Yeşilay kulüplerinin çok önemli bir rolü var." diyerek, tüm gençlere programa katıldıkları ve Yeşilaylı oldukları için teşekkür etti.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:40
Güneş
05:26
Öğle
13:00
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:02
Diğer Haberler