SON DAKİKA

Türkiye’nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü’ne yoğun ilgi

Güncelleme: 15 Ekim 2019, Salı - 16:49
İç Anadolu bölgesinde yer alan ve ülkemizin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü, özellikle yoldan geçen yolcular ve şifa arayan vatandaşların uğrak yeri haline geliyor.

Doğal güzelliği ve büyüleyici manzarasıyla adeta yerli ve yabancı turistlerin de akınına uğrayan Tuz Gölü, içerdiği minerallerle de şifa dağıtıyor. Tuz Gölü’nün suyu yanı sıra çamuru ve tuzunda da şifa alınıyor. Özellikle rahatsızlığı bulunan vatandaşlar buraya gelerek göl üzerinde gezinti yapıyor. Diğer yandan da fotoğraf tutkunlarının gözdesi haline gelen göl’de vatandaşlar, fotoğraflar çekinerek o anı ölümsüzleştiriyor.

Tuz Gölü’ne gelen vatandaşlar Kon Tv Muhabirine açıklamalarda bulundu. Bursa’dan Nevşehir Kapadokya’ya gelen bir vatandaş torunuyla birlikte Tuz Gölü’ne uğradıklarını belirterek, bataklı çamura girdiklerini ifade etti.

Selim Karakuş adlı öğrenci ise şifalı olduğunu ifade ederek: " İsmim Selim Karakuş. Biz arkadaşlarla yurtdışından geldik. Orada öğrenciyiz. Ankara’da stajyerlik yapıyoruz. Staj yaparken haftasonu Kapadokya’ya gidelim dedik. Kapadokya’dan geri dönerken de Tuz Gölü’ne uğrayalım dedik. Burada ayakkabılarımızı çıkartıp biraz yürüyelim istedik. Şifalı ve faydalıymış. Biz de dedik gelelim görelim. " dedi.
Göle girildikten sonra ayaklarda bir rahatlığın hissedildiğini söyleyen bir vatandaş ise, " Ankara’dan sürekli geliyoruz. Hoşumuza gidiyor. Şifa için geliyoruz. Nasırlara falan iyi geliyor dediler bizde çamura girdik. İnşallah iyi olur. " şeklinde konuştu.

Ertan Özkök/Kulu
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:49
Güneş
05:32
Öğle
13:01
İkindi
16:53
Akşam
20:20
Yatsı
21:56
Diğer Haberler