SON DAKİKA

Konya’da 19 bin kilogram tohum toprakla buluşturuldu

Konya’nın Bozkır ilçesinde 19 bin kilogram sedir tohumu toprakla buluşturuldu. Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın katılımıyla gerçekleştirilen ekimde, 425 bin fidanın elde edilmesi hedefleniyor…
Güncelleme: 09 Aralık 2019, Pazartesi - 17:13
Konya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Bozkır Tepearası Mahallesinde 19 bin kilogram sedir tohumu toprakla buluşturuldu.

425 bin fidan elde edilmesi hedeflenen tohum ekimine Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak da katıldı.

Çizmelerini giydi, tohum heybesini taktı ve ilk tohumları Vali Toprak toprağa serpti.Ormanların bir ülkenin en değerli varlığı olduğunu belirten Vali Toprak şu ifadelere yer verdi: "Devletimiz ağaçlandırma seferberliğine büyük bir önem verdi. Ülkemizde 4 milyonun üzerinde ağaç dikimi gerçekleşti. Bu kapsamda ağaçlandırmaya büyük bir önem vermiş olduk” dedi.

Konya ve Karaman bölgesinde toplamda 40 bin dönüm alanda sedir tohumu ekileceğini ifade eden Konya Orman Bölge Müdürü Cafer Bal ise" Üretilen sedir tohumları, 40 bin dönüm alanda Konya ve Karaman illerini kapsayacak şekilde toprakla buluşacak. Yine Konya’da bu ayın sonuna kadar 230 bin sedir tohumunu 8 bin dönümlük arazide toprakla buluşturacağız. Böylece Konya hem yeşillendirilirken, hem de proje ile çevre mahallelerde ikamet eden vatandaşlarımız da istidam edilmiş oluyor" dedi.

Konya Namaz Vakitleri
İmsak
05:10
Güneş
06:31
Öğle
12:48
İkindi
16:14
Akşam
18:55
Yatsı
20:10
Diğer Haberler