SON DAKİKA

Google Sayesinde Çoğu Araç Trafik Cezasından Kurtulacak

21 Haziran 2020, Pazar - 10:21

Navigasyon programı denilince akıllara ilk gelen programlardan biri Google’dır. Programı kullanan sürücüler gitmesi gereken adresin yolunu bilemediği yerlere ulaşma imkânını Google navigasyon ile elde ediyor. Şimdi ise güncelleme yapılarak artık sürücüler trafik cezası yemekten kurtulacak. Yakın bir zaman içinde güncellemesi aktifleşerek Google programına hız göstergesi ve radar göstergesi özelliği eklenecek.
Google Haritaları yaklaşık olarak 40 ülkede kullanılmakta ve bu ülkelere radar ve hız göstergelerini programa dâhil edileceği yayınlandı. Programı aktif bir şekilde kullanan sürücüler yapılacak olan bu güncellemeden dolayı büyük bir sevinç yaşadılar. Bu özellik sürücülere büyük avantaj sağlayacak gibi görünüyor. Google’ın bu hizmeti sayesinde hız limiti aşılarak trafik cezası yemek tarihe karışmış olacak.


Harita Üzerinde Radar ve Hız Göstergesi Nasıl Anlaşılacak?
Google Harita Programına entegre edilecek olan hız ve radar göstergeleri uygulamanın sağ köşesinde bulunacak. Harita üzerinde ki göstergeler farklı farklı renklendirme ile belirtilirken yeni çıkan bu özelliklerde aynı diğerleri gibi farklı bir şekilde trafik lambası görünümünde belirtilecek. Google navigasyon sekreteri hız limitini aştığınızda ya da radara yaklaştığınız vakit sizi sesli bir şekilde uyaracak. Gelen bu uyarıyı dikkate aldığınız vakit alacağınız olası trafik cezalarından kurtulmuş olacaksınız. Radarlar yol güzergâhı üzerinde belirli bir şekilde gösterilecek ve hız uyarıları da sağ köşede olacak. Navigasyon sekreteri sadece yol tarifini yapmakla kalmayıp bu yeniliklerin de hizmetini verecek.


Radar Özelliği Getirilen Ülkeler
Google Haritanın bu yenilikçi trafik özellikleri birçok ülke tarafından kullanılacak gibi görünüyor. Birçok ülkenin harita üzerindeki yollara radar özelliği eklendi. Google bu çalışmaya hız katarak kalan diğer ülkelerinde yollarına aynı özelliklerin ekleneceği söyleniyor. Harita üzerinde radarların gösterildiği ülkeler listesinde; Kuveyt, İsrail, Meksika, Finlandiya, Hırvatistan, Litvanya, Hindistan, İspanya, Macaristan, Bulgaristan, Avustralya, İtalya, İngiltere, Bosna Hersek, İsveç, Japonya, Ürdün, Amerika, Andorrya, Yunanistan, Brezilya, İzlanda, Fas, ABD, Rusya ve Kanada bulunuyor.  Bu ülkelerin dışında kalan Almanya, Fransa, İsviçre ve Türkiye de radarın belirlenmesi yasal bir suç olduğundan ötürü bu listede yer almamaktadır. Listelenen bu ülkelerde yaşamlarını sürdüren vatandaşların kullandıkları Android veya İos tabanlı cep telefonları ya da tabletlerine Google harita uygulamasını indirerek bu uygulamadan yararlanmaları mümkün olacaktır.
 
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
05:13
Güneş
06:33
Öğle
12:47
İkindi
16:10
Akşam
18:50
Yatsı
20:06
Diğer Haberler