SON DAKİKA

Online özel ders

30 Aralık 2021, Perşembe - 12:32
Hayatımızın giderek daha fazla dijitalleşmesi nedeniyle eğitim alanında daha büyük bir dijitalleşme seferberliği görüyoruz. İsteyerek veya istemeyerek hepimiz yavaş yavaş online eğitimle tanıştık ve hayatımızda yer vermeye başladık. Hem öğrenciler hem de öğretmenler için sıkıntı yaratabilen hem dezavantajları olan hem de dezavantajları olan online eğitim özel ders konusunda da yerini almış bulunmakta. Alanında lider özel ders platformu Superprof online özel ders konusunda da iddialı hocalara sahip.
 
Online özel ders almak her şeyden önce detaylı bir şekilde incelenmesi gereken bir konudur. Öncelikle bizleri online eğitime iten nedir ve online eğitim alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, tercihler nasıl yapılmalıdır gibi konulara değinelim.
 
Online Eğitim Neden Yaygınlaştı?
Bilgisayarların ve internetin icadından itibaren bu teknolojilerin kullanım alanları hızla gelişmiş ve yayılmıştır. Her sektöre giren internetin kullanımı ve hayatımızı kolaylaştırması eğitim sektörüne de yansımıştır. Eğitimde dijitalleşme ve internet üzerinden eğitimin yayılması nedeniyle online alışkanlıklar değişmiştir. İnsanlar pandemiden önce tercihleri doğrultusunda online eğitim alabilseler de, pandemi süreci ile birlikte online eğitim hız kazanmış ve herkesin zorunlu olarak tercih etmesine yol açmıştır.
 
Online özel ders pandemi döneminden önce de pek çok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Fakat herkes bu yöntemi tercih etmiyordu ve özellikle daha önce online eğitim almamış kişiler bu yöntemin yararları ve zararları hakkında çok bir fikre sahip değildi. Tüm okullarda ve tüm seviyelerde uygulamaya konulan online eğitim ile her öğrenci ve her veli de aynı zamanda her öğretmen online eğitim ile tanıştı. Online eğitimin zorunlu tutulduğu süreçte herkes bu konuda tecrübe sahibi oldu ve online eğitim konusunda kendine göre bir fikir edindi. Bu durum online eğitime olan ön yargıları da kaldırdı diyebiliriz.
 
Online eğitim sayesinde çok daha esnek bir şekilde ders saatlerini belirleyebildiğimizi keşfettik. Aynı zamanda yolda kaybettiğimiz vakitten ve maddiyattan kazanç sağladığımızı da online eğitim sayesinde gördük. Online eğitim derslerin planlanmasının daha hızlı ve daha esnek bir biçimde yapılabilmesini de mümkün kıldı. Hem ders verenler hem de ders alanlar için online dersler daha erişilebilir hale geldi. Artık internet bağlantısı sayesinde ve gerekli bilgisayar, cep telefonu veya tablet gibi cihazlar sayesinde online eğitimden yararlanmak mümkün oldu.
 
Online eğitim sayesinde sınırlar daha da belirsizleşti ve sadece evinizin yakınlarındaki değil bunun ötesinde tüm Türkiyedeki ve dünyadaki eğitim olanaklarından yararlanma şansınız doğdu. Örneğin İngilizce konuşmak istiyorsunuz ve evinizin yakınlarında sizlere ana dil seviyesinde İngilizce konuşma dersi verebilecek bir hoca bulamıyorsunuz. Bu durumda online özel ders seçeneği sayesinde örneğin Amerika’daki bir İngilizce ana dilli hocadan özel ders alabilirsiniz. Sahip olacağınız internet bağlantısı ve bilgisayar veya cep telefonu gibi bir cihaz sayesinde hocanıza bağlanabilir ve İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. Yine Superprof platformu sizlere tüm dünyada sahip olduğu milyonlarca özel ders öğretmeni sayesinde dünyanın dört bir yanından en iyi eğitimi sunmaktadır.
 
Superprof özel ders platformu sayesinde sadece yakınlarınızdaki hocalar değil dünyanın diğer ülkelerindeki hocalardan da özel ders imkanı imkanı bulunur. Yukarıda bahsettiğimiz gibi ana dili İngilizce olan veya Almanca veya farklı bir dil olan hocalardan, o ülkedeki hocalardan ders alabilirsiniz. Almanca için Almanyadan İngilizce için Amerikadan Fransızca için Fransadan özel ders hocası bulabilmeniz mümkün olur. Elbette sadece bu alanlarda değil bunun dışındaki alanlarda da yurtdışından hoca bulma imkanınız Superprof ile bulunur. Bunun yanında elbette örneğin Adana’da yaşıyorsanız İstanbul’daki bir hocadan İstanbul’da yaşıyorsanız Antalya’daki bir hocadan özel ders alma imkanınız da online özel ders sayesinde bulunur.
 
Online Özel Ders Kimler İçin?
Online özel ders artık sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuklar için de kullanılan bir yöntemdir. Çocukların okuldaki dersleri bile online eğitim ile almış olmaları sayesinde onlar da online eğitime alışmışlardır. Aynı zamanda online özel ders verme imkanı bulmuş hocalar da çok daha rahat bir şekilde online özel ders verebilmektedirler.
 
Bu yüzden hem çocuğunuz için hem de kendiniz için online özel ders alabilirsiniz. Özellikle ulaşım anlamında sıkıntı çekmek istemiyorsanız ve ulaşım ücreti cebinizde kalsın istiyorsanız online dersleri tercih edebilirsiniz. Online dersler daha düşük bütçeli kişiler için de bu yüzden daha mantıklıdır. Hem online özel ders fiyatları normal özel ders fiyatlarına göre daha ucuz olur, çünkü yolda geçirilen vakitten kazanç sağlanır, hem de yol ücreti olmadığı için böyle bir maddi kazanç elde edilir.
 
Online özel ders bu yüzden bütçesi daha kısıtlı olan kişiler için daha uygundur diyebiliriz. Aynı zamanda çevresinde kendisi için veya kendi seviyesinde özel ders verenleri bulamayan kişiler için de yine her alanda online ders alabilmek mümkün olur. Müzikten spora tüm sanat ve spor dallarında ve tüm okul derslerinde, ilkokuldan ortaokula, liseden üniversiteye tüm seviyelerde online özel ders alabilmek mümkündür. Mesleki gelişim ve kişisel gelişim için de online eğitim özel ders ile mümkündür. Hem grup şeklinde hem de bireysel olarak alabileceğiniz online özel dersler tamamen kendinize göre özelleştirebileceğiniz bir seçenektir.
 
Online özel ders hakkında merak ettikleriniz varsa ve online özel ders deneyimi yaşamak istiyorsanız bahsettiğimiz Superprof özel ders platformu sizlere bu konuda rehberlik edebilecektir.
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:49
Güneş
05:29
Öğle
12:52
İkindi
16:43
Akşam
20:04
Yatsı
21:37
Diğer Haberler