SON DAKİKA

En Güvenilir Diş Beyazlatma Yöntemleri

22 Haziran 2022, Çarşamba - 12:00
Beyaz dişlere sahip olmak, günlük yaşamda özgüven, hijyen ve estetik görünüm bakımından önemli bir yer tutar. Bazı kişilerin dişleri doğuştan sarı iken bazılarında ise dış etkenler nedeniyle sararma meydana gelebilir. Genellikle yoğun çay, kahve ve sigara tüketimi mine ve dentin tabakasında leke oluşumuna neden olabilir. Tüm bu nedenler de kişilerin diş beyazlatma yöntemlerine başvurmalarına yol açabilmektedir. Ancak ev ortamında yapılan diş beyazlatma yöntemleri oldukça sağlıksızdır. En güvenilir diş beyazlatma yöntemleri diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. Dr. Özlem Özcan’ın uyguladığı diş beyazlatma tedavisi, son teknoloji ürünler ile profesyonel ve hijyenik bir şekilde yapılmaktadır.

Diş beyazlatma işlemi için ziyaret edebilirsiniz: https://www.drozlemozcan.com/dis-beyazlatma/

Diş Beyazlatma Nasıl Uygulanır?

"Diş beyazlatma nedir?” sorusunun cevabı dişlerinde sararma problemi yaşayanların araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Diş beyazlatma, zaman içinde beyazlığını kaybetmiş olan dişlerin eski görüntüsüne kavuşması için uygulanan beyazlatma yöntemidir. Bu işlemin;
  • Ev tipi diş beyazlatma yöntemi 
  • Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi olmak üzere iki farklı uygulama şekli bulunmaktadır.
Her iki yöntem için de öncelikle hekim muayenesinin yapılması gerekir. Diş hekimi, kontrollerden sonra hangi yöntemin kullanılması gerektiğine karar verecektir.

Ev Tipi Diş Beyazlatma Yöntemi (Home Bleaching)

Yapılan muayene sonrası bu yöntemin kullanılmasına karar verildiyse, dişlerin ölçücü alınır ve bu ölçülere göre şeffaf, dişleri tam saran bir plak hazırlanır. Hasta bu plaklara diş hekimin tavsiye ettiği miktarda jel uygulayarak dişlerine oturtur. Dişlere taktıktan sonra taşan jel ıslak pamuk ile alınır. Plağın dişte bekleme süre 5-7 saat arasıdır. Uygulama miktarı ise hekimin tavsiyesine göre değişir. Bu yöntemin doktor kontrolünde yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma Yöntemi (Office Bleaching)

Diş hekimi tarafından klinikte uygulanan beyazlatma yöntemidir. Dişler iyice kurutulduktan sonra beyazlatma ajanının zarar vermemesi amacıyla diş etlerine koruyucu jel sürülür. Bu jel ışık yardımı ile dondurulur. Ardından beyazlatma jeli dişlerin ön yüzüne eşit şekilde sürülür. Farklı firmaların farklı uygulamalara sahip ürünleri de bulunmaktadır. Genelde ürünler yaklaşık 20-40 dakika kadar bekletilir. Aralarında ışıklı aktive olanlar olduğu gibi ışıksız aktive olan çeşitler de bulunur. İstenen beyazlık miktarına göre seans sayısı değişebilir.
Dr. Özlem Özcan, son yıllarda geliştirilen ikili jel yöntemi sıklıkla tercih etmektedir. Bu sistemde dişi güçlendiren ve beyazlatan iki farklı jel karıştırılmaktadır. Bu sistem sayesinde tek seansta ağrısız diş beyazlatma yapmak mümkündür.

Diş Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş beyazlatma işlemi yapılmasının ardından ilk hafta oldukça önemlidir. Bu bir hafta süresince dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:
  • 2-3 gün kadar boyar madde içeren besinler tüketilmemelidir.
  • Asitli içecek ve yiyeceklerden kaçınılmalıdır.
  • Dişler sert fırçalanmamalı, ekstra yumuşak diş fırçaları ile dişler nazikçe temizlenmelidir.
  • Normal bir diş macunu kullanılmalıdır.
Beyazlatma işlemi sonrası dişlerin durumuna göre flor uygulaması da yapılabilir. Diş beyazlatma fiyatları ile ilgili bilgi almak için Dr. Özlem Özcan Diş Kliniğine iletişim numaraları üzerinden ulaşabilirsiniz.
 
 
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:30
Güneş
06:00
Öğle
12:59
İkindi
16:44
Akşam
19:49
Yatsı
21:13
Diğer Haberler