SON DAKİKA

Doğan vatana ihanetten suçlananlara siper oldu!

Doğan Grubu, suç işlediklerini kabul etmesine rağmen MİT TIR'ları soruşturması sebebiyle tutuklanan
27 Kasım 2015, Cuma - 01:24
Aydın Doğan Medyası, MİT TIR'ları ile ilgili gizli belgeleri Cumhuriyet'te yayımlayan Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanmasının ardından karşı saldırıya geçti. Doğan, hem görsel hem yazılı medya organlarıyla vatana ihanetten yargılanacak olan bu iki isim için seferberlik başlattı. 

VATANA İHANETTEN YARGILANANLARA SAHİP ÇIKTI
Bütün haberlerinde Dündar ve Gül'ün gazetecilik kimliğini ön plana çıkaran Doğan Medya, şüphelilerin FETÖ ile girdikleri yakın ilişkiyi görmezden gelirken kanunun ilgili maddelerinin apaçık bir şekilde tanımladığı "basın özgürlüğü" hakkının kötüye kullanımı sonucunda işlenen "devlet sırlarının gizliliğinin ihlali" ve "vatana ihanet" suçlarından yargılandıkları gerçeğini gizlemeye çalışıyor.MANİPÜLATİF HABERLERİ İNGİLİZCEYE ÇEVİREREK TÜM DÜNYAYA SERVİS ETTİ
Yaptıkları manipülatif haberleri İngilizceye de çevirerek dünyaya servis eden Doğan Medya Türkiye'yi itibarsızlaştırmak için dört koldan çalışıyor. Hükümet aleyhine yapılan tüm yorumlara medya organlarında yer veren Doğan, FETÖ'nün bir numaralı tetikçilerinden Can Dündar'ı kahramanlaştırmaya ve bağımsız Türkiye yargısını etki altına almaya çalışıyor. 

AYNI BELGELER DOĞAN'A GİTTİ AMA YAYIMLAMADI
CHP ve HDP'nin desteğini de arkasına alan Doğan Medya, bugün kahraman ilan ettiği Can Dündar'a gelen belgelerin FETÖ tarafından kendilerine de servis edildiği ve bunların yasalarca belirlenmiş sınırlar ölçüsünde suç sayıldığını kendilerinin de kabul etmesi sebebiyle bunları yayımlamadıkları herkesçe biliniyor. 

TÜRKİYE'Yİ AŞAĞILAYAN GÖRÜŞLERE YER VERİYORLAR
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Türkiye'yi karalamak için hazır olda bekleyen bazı kuruluşların Dündar ve Gül ile ilgili görüşlerine geniş yer ayıran Aydın Doğan Medyası, bu şahısları gazetecilik mesleğini icra ettikleri için değil bu görevi kötüye kullanarak devletin güvenliğini ve itibarını zora sokacak bir eylem gerçekleştirdikleri için tutuklandıkları gerçeğini görmezden gelmekte ısrar ediyor. 

ERDOĞAN'IN SÖZLERİNİ ÇARPITIYORLAR
MİT TIR'larıyla ilgili Erdoğan'ın sözlerini de çarpıtarak tüm dünyaya servis eden Doğan Grubu, 1 Kasım öncesindeki çizgisinde son sürat devam ediyor. 

TEK DERTLERİ ERDOĞAN VE AK PARTİ
Kendisine gelen MİT TIR'ları ile ilgili belgeleri suç olması sebebiyle yayımlamayan Doğan Medya, Milliyet'ten kovulduktan sonra yüzüne bile bakmadığı bir ismi parlatmasının arka planında tamamen Erdoğan düşmanlığı yatıyor. Can Dündar ve Erdem Gül'e destek çıkan yayınların temel amacı hükümeti demokratikleşme konusunda uluslararası alanda zor durumda bırakmak. 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:33
Güneş
05:22
Öğle
12:57
İkindi
16:50
Akşam
20:23
Yatsı
22:03
Diğer Haberler