SON DAKİKA

Davutoğlu’ndan Elçi açıklaması

Başbakan Davutoğlu Tahir Elçi ve 1 polisin şehit olduğu saldırı sonrası açıklama yaptı..Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürüldüğü saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu ile görüştüğüne değinen Davutoğlu, Elçi'nin öldürülmesine ilişkin "İki ihtimal var, olay mutlak surette aydınlatılacaktır" ifadelerini kullandı.
28 Kasım 2015, C.tesi - 16:58
Davutoğlu'nun açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Taziyelerimizi ilettim Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu ile görüştüm olayı değerlendirdik ve taziyelerimi ilettim. Sayın Tahir Elçi bir tarihi miras olan Dört Ayaklı Minarenin zar görmesi üzerine açıklama yaparken aynı olay esnasında teröristler bir araç içerisinden ateş açıyorlar ve Tahir Elçi olay esnasında hayatını kaybetti. Bu olay mutlak surette aydınlatılacaktır.

İki ihtimal söz konusu Elçi'ye yönelik iki suikast olmuş olabilir bu kesinlikle aydınlatılacaktır. İkinci ihtimal ise teröristlerin saldırı sonucu polisin açtığı ateş ve teröristlerin açtığı ateş arasında kalması sonucu ölmesi. Balistik inceleme ile ortaya çıkacaktır. Konu en açık şekilde paylaşılacaktır. Görüşler ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının canı malı kutsaldır.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:33
Güneş
05:22
Öğle
12:57
İkindi
16:50
Akşam
20:23
Yatsı
22:03
Diğer Haberler