SON DAKİKA

Bodrum'da IŞİD bayraklı sanılan tekne gerginliği

Balıkçı Oktay Yıldız'ın yaptığı ve 'Teknevi' adını verdiği tekne evin bayrağı ortalığı karıştırdı.
03 Temmuz 2014, Perşembe - 01:55
Bayrağı, IŞİD terör örgütünün bayrağına benzediği için dikkat çeken tekne hakkında inceleme başlatıldı. Bu durum karşısında şaşkınlık yaşayan teknenin sahibi ise, buranın evi olduğunu ve kötü bir niyeti olmadığını söyledi.
IŞİD BAYRAĞINA BENZEDİĞİ İÇİN İNCELEME BAŞLATILDI
 
Torba Koyu'na demirli, üzerinde Arapça yazının bulunduğu siyah bayraklı tekne evi görenler durumu, zabıta, polis ve Bodrum Liman Başkanlığı'na bildirdi. IŞİD bayrağına benzerliği nedeniyle tedirgin olan yerli ve yabancı turistlerin şikayeti üzerine yetkililer, teknede, üzerindeki imalat da dahil olmak üzere inceleme başlattı.
''KAFAMI SOKACAK BİR YER YAPTIM, KİMSEYE ZARARIM YOK''
 
Teknenin evi olduğunu belirten Yıldız, "Bunun adı üzerinde yazdığı gibi 'Teknevi'. Yani hem tekne hem ev. Burası MERNİS kayıtlarına göre benim ikametgahım sayılıyor. Seçim evraklarımda burası resmen işaretlendi. Teknenin üzerine gazbetondan (hafif beton grubuna giren bir yapı malzemesi) iki odalı bir yer yaptım. Ormandan, hazineden arsa çalmadım. Kafamı sokacak bir yer yaptım, kimseye zararım yok. 
''BUNDA KÖTÜ BİR NİYET ARANMASINA GEREK YOK''
 
Göndere de 'Allah Birdir ve Hz Muhammed O'nun Elçisidir. Ona Biat Ediniz' yazılı Arapça bayrak çektim. Bunda kötü bir niyet aranmasına gerek yok" dedi.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:33
Güneş
05:21
Öğle
12:57
İkindi
16:50
Akşam
20:23
Yatsı
22:03
Diğer Haberler