SON DAKİKA

Ertuğrul Günay kimi destekleyecek ?

Bağımsız İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vereceğini açıkladı.
03 Temmuz 2014, Perşembe - 18:56
Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Bağımsız İzmir Milletvekili Erdal Kalkan ile birlikte Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklediklerini belirten Ertuğrul Günay, “Sayın İhsanoğlu’nun adaylık başvurusunu destekleyen dilekçelerimizi YSK’ya gönderiyoruz. Sayın İhsanoğlu’nun Türkiye Cumhuriyetinin çok ihtiyacı olan konularda hem bölgede tekrar barışı sağlamak konusunda hem Türkiye’nin iç barışını, kardeşliğini sağlama konusunda önemli görevler yapacağı inancımla bu imzamı atıyorum” dedi.
 
ERDOĞAN’A BAŞARILAR DİLEDİ
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığını değerlendirirken Erdoğan için, “Başarılı ve profesyonel bir siyaset adamı” ifadelerini kullanan Ertuğrul Günay, “Uzunca bir zamandır üst üste seçimler kazandırıyor partisine. Bu başarıların haklı gücüyle bu yarışa katıldı. Kendisine başarılar diliyorum. Adaylığı ile ilgili, siyasal söylemleri ile ilgili bazı kaygılarım var. Ama 5.5 yıl kadar mesai arkadaşlığı yaptığım bir siyaset adamının adaylığının birinci gününde eleştirel şeyler söylemeyi doğru bulmuyorum. 3 yıl önce olsaydı Sayın Erdoğan’ın adaylığını Türkiye’nin büyük bir çoğunluğu emekle kazanılmış bir hakkın teslimi olarak görebilirdi. Oy vermeyenler dahi bu hakkı teslim etmekte çok tereddüt etmezlerdi. Toplumun büyük çoğunluğu Sayın Erdoğan’ın adaylığına ve seçilme ihtimaline kaygı ve kuşku ile bakıyorsa bunu herkesten önce Sayın Erdoğan ve ona içtenlikle inanan ve sevenlerin oturup düşünmesi gerekir” diye konuştu.
 
 
 
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:11
Güneş
05:47
Öğle
13:01
İkindi
16:51
Akşam
20:06
Yatsı
21:35
Diğer Haberler