SON DAKİKA

MÜSİAD'da organ bağışı toplantısı

05 Eylül 2013, Perşembe - 20:04
MÜSİAD Konya Şubesi üyesi İDOLWİN PVC Kapı Pencere Sistemleri Genel Müdürü Osman Başaran, şube binasındaki toplantıda yaptığı konuşmada, sivil toplum örgütlerinde bilgilendirme toplantıları düzenleyerek, organ bağışının yaygınlaşmasını hedeflediklerini söyledi.
 
Organ Nakli Haftası'na kadar bu çalışmaları yoğunlaştıracaklarını ifade eden Başaran, bağış sayısının artmasını ve bağışlanan organlarla canların kurtarılmasını arzu ettiklerini belirtti.
 
Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday ise İslamın insan hayatını ve sağlığını korumaya önem verdiğini, hastalık anında tedavi olmanın dinen emir niteliğinde olduğunu vurguladı.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu'nun organ bağışını, insanın insana yapabileceği en büyük yardım olarak tanımladığını aktaran Özbuğday, "Kurul, bağışın caiz, hatta sevap olduğu konusunda fetva verdi" dedi.
 
Konya Numune Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Dr. Melih Azap da Türkiye'de organ nakline muhtaç binlerce hasta olduğunu belirterek, "Ne yazık ki yapılan nakillerin büyük kısmı canlıdan. Kadavradan organ bağışını artırmamız lazım. Bağışın ne kadar ulvi olduğuna inanarak, hayattayken bağış yapmalıyız" diye konuştu.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:43
Güneş
05:28
Öğle
13:00
İkindi
16:53
Akşam
20:22
Yatsı
22:00
Diğer Haberler