SON DAKİKA

Rektör Özçelik, 23 Nisan çocuklarını ağırladı

23 Nisan 2019, Salı - 10:11
Rektörlük makam girişinde öğrencilerle tek tek selamlaşan Rektör Prof. Dr. Özçelik, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Prof. Dr. Özçelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Prof. Dr. Özçelik, "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının başta çocuklar olmak üzere ülkemize olumlu gelişmelere vesile olmasını diliyorum. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Çocuklarımızın bu yaşlarda, ileride yapacakları meslekler zihinlerinde oluşmaya başlıyor. Çocuklarımızı anaokulundan üniversiteye hatta; yüksek lisansını, doktorasını yapıncaya kadar yetişmelerinde göstereceğimiz titizlik, geleceğimize verdiğimiz önemi göstermektedir. Tabi toplumun güçlü olması, kişiliklerin de sağlam olmasına bağlıdır. Birbirlerine, insanlığa, diğer canlılara, doğaya saygılı, birbirlerinin hak ve hukuklarını gözeten bireyler yetiştirmeliyiz. Hedefimiz bu olmalı ve bunu sağladıktan sonra da ülkemizin gelişmişlik düzeyinin gelişmiş ülkeler düzeyine ulaşması için gerekli olan bilgi ve teknolojik bilgilerle çocuklarımızı yetiştirme gayretinde olmalıyız.” diye konuştu.

Prof. Dr. Özçelik, konuşmasının ardından, 23 Nisan dolayısıyla Rektörlük koltuğuna oturan 7. sınıf öğrencisi Merve Sena’ya söz verdi. Merve Sena, yaptığı konuşmada, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Türkiye’de kalkınmanın, teknoloji alanında yapılabilecek çalışmalarla mümkün olabileceğini dile getiren Merve Sena, Konya Teknik Üniversitesinin 50 yıllık geçmişe sahip fakülte ve yüksekokulları bünyesinde bulundurduğunu ifade ederek, üniversitenin farklı alanlarda da kendisini geliştirebileceğini aktardı.

Temsili rektör olarak ilk talimatını da veren Merve Sena, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerle üniversite öğrencilerinin ortak proje yapmalarını istedi.

Ziyarete, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı, Üniversite Genel Sekreteri Recep Öztürk, Okul Müdür Yardımcısı Esmeray Şahin Balcı ve İngilizce Öğretmeni Muharrem Ergin de eşlik etti.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:39
Güneş
05:26
Öğle
12:59
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:02
Diğer Haberler