SON DAKİKA

Operasyon devam ederken Kamışlı’da dikkat çeken hareketlilik

Güncelleme: 13 Ekim 2019, Pazar - 10:37
TSK’nın, Suriye’de Fırat’ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı’ın ilk gününden beri, Mardin’in Nusaybin ilçesine yüzlerce havan mermisinin atıldığı ve 11 sivilin şehit olduğu saldırıların yapıldığı Haseke kentine bağlı Kamışlı ilçesindeki havaalanına inen kargo uçağı görüntülendi.

HAVALİMANI, SURİYE REJİMİNİN KONTROLÜNDE

Suriye rejiminin kontrolünde olan Kamışlı Havaalanı’na inen uçağın, hangi ülkeye ait olduğu ve ne taşıdığı ise belirlenemedi. Bazı iddialara göre, uçağın Rus ve Esad rejimi ile anlaşmaya çalışan YPG sözcülerini taşıdığı belirtilirken, bir başka söylentiye göre de Esad rejiminin havalimanının güvenliğini artırmak amacıyla takviye yaptığı öne sürüldü.

ABD İLE YPG KAMIŞLI ÇEVRESİNDE DEVRİYEYE ÇIKTI

Öte yandan ABD askeri araçlarından oluşan 5 araçlık konvoy, Mardin’in Nusaybin ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında bulunan Kamışlı’ya gelerek devriye yaptı.

Suriye’nin Türkiye sınırında yer alan Haseke vilayetine bağlı Kamışlı ilçesinde devriyeye ilişkin AA’ya bilgi veren kaynaklar, ABD askeri araçlarının ilçe merkezinden geçerken oldukça yavaş hareket ettiğinin dikkati çektiğini bildirdi.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:40
Güneş
05:27
Öğle
13:00
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:01
Diğer Haberler