SON DAKİKA

Konya Öğrenci Yurdu Sektöründe Yeni Dönem

20 Kasım 2019, Çarşamba - 11:54

 

Üniversite sınavına uzun bir süre hazırlanmalarının ardından birçok öğrenci farklı üniversitelerde öğrenimlerine devam etmektedir. Konya ili Türkiye’de öğrenci kapasitesi açısından en büyük iller arasında gösterilebilir. Öyle ki, il genelinde mevcut toplam öğrenci sayısının 100 binin üzerinde olduğu bilinmektedir.

Öğrenci sayısının fazla olması il genelindeki yurt sayısında da her yıl bir öncekine nazaran artış göstermesine yol açmaktadır. Devlet tarafından öğrencilere sunulan KYK yurtları her ne kadar büyük bir öğrenci kesimini bünyesinde ağırlasa da geri kalan öğrenciler için farklı konumlarda, çeşitli imkanlarla, çok sayıda öğrenci yurdu ve apartı da hizmet vermektedir. Buna istinaden Konya’daki yurtlar arasında yapılacak olan inceleme ve ardından gerçekleştirilecek olan seçim öğrenim hayatınızdaki konforunuzu belirleyecek en önemli etmendir.

Kendinize uygun yurt bulmak artık çok kolay!

Onlarca öğrenci yurdu arasında seçim yapmak, hangisinin size uygun imkanlar sunduğunu incelemek ve detaylı konum bilgilerine ulaşmak bugüne kadar oldukça zahmetli bir süreç olarak bilinmekteydi. Ancak yazımızın ana konusu olan ve üzerinde durmakta olduğumuz yurtburada web sitesi artık tüm bu zorlu sürecin hem hızlı hem de şeffaf bilgilerle ilerlemesini sağlıyor.
Siteye girmenizin ardından sizi sade ve kolay kullanılan bir arayüz karşılıyor. Ana sayfada yer alan il seçeneklerinden dilerseniz farklı illerdeki yurtlar dilerseniz de Konya öğrenci yurtları arasında inceleme yapmanıza olanak sağlanıyor. Yine ana sayfada bulunan popüler yurtlar kısmından da kendi ilinde popüler olan yurtları detaylıca inceleyebiliyorsunuz.
İllere ait sayfalara girmeniz sonrasında site tarafından size filtreleme gibi bir imkan sağlanıyor. Yapacağınız filtreleme işlemleri ile size uygun imkanları seçebiliyor ve konaklamak istediğiniz yurda bir adım daha yaklaşıyorsunuz.

Konya erkek ve kız yurtları hakkında detaylı bilgiler

Yapılan seçimler beraberinde karşınızda sıralanan yurtlar belirlediğiniz özellikleri bünyesinde barındırıyor olacaktır. Bütün bu yurtlar arasından kendi üniversitenize en yakın ve en ucuzunu bulmak ise birkaç telefon görüşmesi ya da whatsapp mesajlaşmasının ardından mümkün olabiliyor.

Konya kız yurtları arasında yapılacak olan seçimlerde yurt ile öğrenciye ait fakülte arasındaki konumun gösterildiği bir harita yurt detay sayfasında sizi bekliyor olacaktır. Bu harita beraberinde ilde bulunan tüm üniversite fakülteleri ile yurt arasındaki mesafe ortalama olarak incelenebilir.


Öte yandan yine yurt ya da aparta ait sunulan imkan bilgileri, çevre olanakları, ulaşım seçenekleri gibi detaylı tüm bilgi her yurda ait sayfada sizleri karşılıyor. Kısacası Konya yurtları hakkında bilgi mi arıyorsun? Sana en uygun yurtburada!

 

Yurt seçimi için yol eziyeti çekmeye gerek yok!

Kazanılan üniversitenin farklı bir ilde olması, öğrencinin konaklayacağı yeri seçmesi açısından oldukça olumsuz bir durumdur. Yapılacak olan yurt seçiminde aileler çocuklarının nasıl bir yerde kalacağına, rahat edip edemeyeceğine çok önem verir. Bu nedenle de yurt ya da apart seçimi için memleket ile üniversitenin bulunduğu il arasında yolculuk başlar.
Ancak günümüz teknolojisinin geldiği nokta itibariyle bu zahmeti çekmenize kesinlikle gerek yoktur. Konya erkek öğrenci yurtları için örnek verecek olursak, yurtburada web sitesi sayesinde yurdun konumuna, size hangi olanakları sağlayacağına, çevresinde nelerin bulunup nelerin bulunmadığına, sokak görüntülerine, detaylı videosuna ve odalarının 360 derece görüntülerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


Üstelik bütün bunlar tek bir sayfada, farklı aramalar yapmanıza gerek kalmadan size sunulmaktadır. Yurt ve apartlar ile yapılacak olan anlaşmalar sonrasında yurtburada web sitesi ekibi belirlenen yurda giderek çekimleri bizzat kendi yapmaktadır. Bu sayede hem yurt kalitesi kontrol edilir hem de objektif ve şeffaf bir yolda ilerlenir. Ayrıca, yine yurt detay sayfası altında yer alan yorum kısmında ki öğrenci yorumları da konaklayacağınız yer seçiminde size ciddi manada yol gösterecek etmenlerdir.
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:46
Güneş
05:30
Öğle
13:01
İkindi
16:53
Akşam
20:21
Yatsı
21:58
Diğer Haberler