SON DAKİKA

Emine Erdoğan: Konya’daki oranın düşüşü sevindirici

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İlk Adım Gebe Okulu Tanıtım Programına katıldı. Erdoğan, “Konya’daki yüzde 50 olan sezeryan oranının doğuma hazırlık eğitimi almış gebelerde yüzde 33’e düşmüş olması sevindiricidir.“ dedi.
Güncelleme: 20 Kasım 2019, Çarşamba - 15:27
Emine Erdoğan, İlk Adım Gebe Okulu Tanıtım Programına katılarak konuşma yaptı.

Erdoğan, "Kimse sezeryan ameliyatının verdiği zararlardan bahsetmiyor. Batıdaki doğal doğuma dönüş eğilimini konuşan yok. Şuan en acil ihtiyacımız doğal doğumla ilgili olan korku algısının değiştirilmesidir. Bu noktada ebe gebe okulunun büyük bir hizmete vesile olacağına inanıyorum." dedi.

Erdoğan şunları aktardı:

"Doğum eğiliminin yeniden kazandırılmasında ve ebelerin yetişmesinde bu okulumuz önemli rol oynayacak. Anne adaylarını doğal doğumla barıştıracaktır."

Konya’daki oranın düşmesi sevindirici

Konya’daki yüzde 50 olan sezeryan oranının doğuma hazırlık eğitimi almış gebelerde yüzde 33’e düşmüş olması sevindiricidir.

Bu gebelerin yüzde 75’i ilk defa annelerden oluşmaktadır. Yeteri kadar güven ortamı oluşturulması sezeryanın önüne geçmek mümkündür.

Gebelik yolculuğun gerçek varış noktası doğal doğumdur. Kadınların bu muhteşem deneyimden tıbbi bir zorunluluk olmadıkça kendilerini mahrum bırakmamalarını diliyorum."

Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:27
Güneş
05:58
Öğle
13:00
İkindi
16:46
Akşam
19:52
Yatsı
21:17
Diğer Haberler