SON DAKİKA

Konya’da 400 lira diye tuttukları ev mezarları oldu

Konya’da iki katlı kerpiç evin göçmesi sonucu iki torunu ile birlikte hayatını kaybeden Sultan Dakım’ın oturduğu evde daha öncede çökmeler meydana geldiği buna rağmen ucuz olduğu gerekçesiyle 400 liraya tutup oturduğu öğrenildi.
Güncelleme: 10 Aralık 2019, Salı - 12:23
Olay, merkez Karatay ilçesi Akçeşme Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Sultan Dakım’ın kiracı olarak oturduğu iki katlı kerpiç evde çökme meydana geldi. Evin etrafını çevreleyen duvarların yüksek olması nedeniyle göçük saatler sonra fark edildi. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis, ambulans, itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi.
Evde yapılan incelemede Sultan Dakım (62) ile torunları Muhammet Dakım (16) ve Bektaş Dakım’ın (4) cansız bedenine ulaşıldı. Göçük haberinin ardından Sultan Dakım’ın ve torunlarının yakınları olay yerine akın ederek feryat etti. Polis ekipleri, göçüğün meydana geldiği sokakta geniş güvenlik önlemi aldı. Yakınlarının feryatları ve gözyaşları arasında evden çıkarılan Sultan Dakım’ın ve torunlarının cansız bedenleri ambulansa konularak Konya Numune Hastanesi morguna kaldırıldı.

Ucuz diye 400 lira verip evi kiralayıp oturmuş
Meydana gelen göçükte iki torunuyla birlikte hayatını kaybeden Sultan Dakım’ın oturduğu evi ucuz diye 400 liraya tuttuğu öğrenildi. Eve yerleştiklerinde de bazı bölümlerde göçüklerin meydana geldiği evde oturmaması konusunda Sultan Dakım’ın yakınlarını dinlemediği öne sürüldü.

Sultan Dakım’ın yakınları nenelerinin evi ucuz diye 400 liraya tuttuğunu bütün ısrarlarına rağmen oradan çıkmadığını söylediği ileri sürüldü. Sultan Dakım ile birlikte enkazda kalarak yaşamını yitiren Muhammet Dakım ile Bektaş Dakım’ın kuzen oldukları ve zaman zaman nenelerinin yanına gelerek kaldıkları öğrenildi.

Göçük sırasında korkan yavru köpek dışarıya çıkarıldı
Göçük’ün ardından itfaiye ve AFAD ekipleri iki katlı kerpiç binada uzun süre incelemelerde bulundu. Ekipler, merdivenlerle halat bağladıkları evin riskli bölümlerini yıkmak için uzun süre uğraştı. Ekiplerin evde yürüttüğü çalışmalar sırasında göçük sırasında evde olan ve zarar görmeyen yavru bir köpek bulundu. Yaşananlardan korktuğu anlaşılan yavru köpek dışarıya çıkarıldıktan sonra güvenli bir bölgeye bırakıldı.

Risk altındaki binalar boşaltılıyor
İncelemeler kapsamında göçüğün meydana geldiği bitişikteki kerpiç evde risk altında olduğu için zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. Ekiplerin bölgedeki çalışmaları sürerken, risk taşıyan tüm binaların boşaltılıp mühürleneceği belirtildi.

Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:28
Güneş
05:59
Öğle
13:00
İkindi
16:45
Akşam
19:51
Yatsı
21:15
Diğer Haberler