SON DAKİKA

Şimdiye Kadarki En İyi Video Dönüştürücü ile Tanışın: Wondershare Uniconverter

03 Ocak 2020, Cuma - 16:37

 
PC’nizde uyumlu bir medya oynatıcısında görüntülenmesini sağlamak için bir video dosyasını bir formattan diğerine dönüştürmenizi sağlayan yazılımlara Video Dönüştürücü denir. Bir video dönüştürücüyü, herhangi bir formattaki görüntüyü içe aktarmanıza izin verirse ve sonra kullanmayı tercih ettiğiniz biçime dönüştürürseniz veya cihazınız destekliyorsa verimli bir şekilde kullanabilirsiniz
 
Neden Video Dönüştürücülere İhtiyacımız Var?
 
Bilgisayarımızda bir video dönüştürücü olmasının birkaç nedeni olabilir. Bunlar arasında en yaygın olanları:
Kayıt Cihazınızdaki Videoları Dönüştürme
Kayıt cihazınız PC’niz veya akıllı telefonunuz tarafından tanınmayan videoları yakalarsa, çekimlerin uyumlu bir dosya biçimine dönüştürülmesi gerekir. Bu, başka bir cihazdan kaydedilen videoların hiç bir gecikme olmadan kendi bilgisayarınızda oynatılmasını sağlar.
 

 
Ses Dosyalarını Kopyalama
Bir video görüntüsünden yalnızca ses parçasını çıkarıp almak istiyorsanız, iyi bir video dönüştürücü bu bağlamda size yardımcı olabilir. Günümüzde, çoğu video dönüştürücünün bir videodan sesi kolayca çıkarabilen ve * .MP3, * .WAV gibi tercih ettiğiniz biçimde kaydedebilen yerleşik ayırıcılar vardır.
Yüksek Ekran Çözünürlüğü
Bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz yalnızca Full HD’yi (1080p) destekliyor ancak video görüntüsü 4K ise, cihazlarınızın desteklediği çözünürlüğü azaltmak için verimli bir dönüştürücüye ihtiyacınız olacaktır. Aynı şekilde, farklı cihazlar için değişen çözünürlüklerde iki dosya oluşturmak için bir video dönüştürücü de kullanabilirsiniz. Örneğin. Bilgisayarınız için 1080p ve eski akıllı telefonunuz veya tabletiniz için 720p gibi.


 
Wondershare UniConverter ile Tanışın
 
Evrensel bir dönüştürme aracı, adından da anlaşılacağı gibi, UniConverter bir Wondershare ürünüdür ve ilk olarak 2005 yılında piyasaya sürülmüştür. Zaman geçtikçe ve teknoloji ilerledikçe, Wondershare UniConverter sağlam bir program haline geldi.
Bugün itibariyle, Wondershare UniConverter’ın en son sürümü, görüntüleri doğrudan PC’nize bağlı kameralar gibi harici cihazlardan çekebilir, neredeyse tüm video ve ses formatlarını destekler ve hatta herhangi bir üçüncü taraf yazılımı kullanmadan dosyaları CD ya da DVD’ye yazabilir.
Basitçe söylemek gerekirse, Wondershare UniConverter, tüm medya dönüştürme ve disk yazma ihtiyaçlarınız için tek adrestir.
 
Sadece Wondershare UniConverter Neden Yeterlidir?
 
Diğer yapımcılar tarafından geliştirilen birçok verimli video dönüştürücü olsa da ve bunların çoğu ücretsiz olarak kullanılabilir olsa da, Wondershare UniConverter hala hepsinden daha iyi. Nedeni, UniConverter sadece bir video dönüştürücü değil, aynı zamanda rakiplerinin çoğunun yapmadığı birçok ek özelliğe de sahip.
Wondershare UniConverter’ın sunduğu en kullanışlı özelliklerden bazıları şunlardır:
 
Video Dönüştürme: Bahsetmeye gerek yok, Wondershare UniConverter, her türlü video dosyasını istediğiniz formata dönüştürebilen yerleşik bir video dönüştürücüye sahiptir. Araç, yerel sabit sürücünüzden veya PC’nize bağlı herhangi bir harici cihazdan kaynak dosyalarınızı almanıza olanak tanır, tercih ettiğiniz çıktı biçimini ve çözünürlük, kare hızı (fps) vb. gibi tercihlerini seçmenize olanak tanır. videoyu tanımladığınız ayarlara göre dönüştürürsünüz.
Platforma Özgü Dönüştürme: Bir video için bir çıktı formatı seçerken, Wondershare UniConverter dönüştürülen videoyu paylaşmak istediğiniz platformu seçmenizi sağlar. Örneğin, videonuzu YouTube, Instagram, Facebook veya Vimeo’da yayınlamak istiyorsanız bu platformaları seçerek kolayca dönüştürebilirsiniz.
Cihaza Özgü Dönüşüm: Platforma özgü dönüşümde olduğu gibi UniConverter, dönüştürülen videoyu oynatmak istediğiniz bir cihaz (örn. Samsung, Apple, LG, HTC, vb.) seçmenize izin verir. Bu, hedef cihaza göre çıktı dosyası için doğru ekran çözünürlüğünü ve kare hızını manuel olarak seçme ihtiyacını ortadan kaldırır.
Dosya İndirme: PC’nize Wondershare UniConverter yüklendiğinde, PC’nizde başka bir video veya ses indirme programına ihtiyacınız yoktur. Yerleşik dosya indirme aracı ile tek yapmanız gereken kaynak dosyanın URL’sini yapıştırmak ve "İndir" i tıklamaktır. Bu araçla, tek seferde birden fazla dosya indirebilir ve hatta indirilen dosya için biçim, kare hızı vb. gibi dönüşüm sonrası tercihlerini ayarlayabilirsiniz.


 
Ses Dönüştürücü: Sadece videolar değil, Wondershare UniConverter ses dosyalarını da bir formattan diğerine dönüştürebilir. Biçim, bit hızı vb. gibi dönüşüm tercihlerini ayarlama özelliğiyle, neredeyse tüm medya oynatıcılarınız veya cihazlarınızla uyumlu çıktı elde edebilirsiniz.
CD / DVD Yazıcı: Wondershare UniConverter, çıktı dosyalarını doğrudan CD / DVD’ye yazmanıza olanak sağlayan yerleşik bir optik ortam yazıcısına sahiptir. Bu, PC’nizde ayrı bir depolama ve kaynak yazma aracına sahip olma ihtiyacını ortadan kaldırır.
 
Yukarıdakilere ek olarak, Wondershare UniConverter programının yapabildikleri şunlardır:
 
Video Kompresörü - Video dosyalarını kolayca taşınabilir / aktarılabilir hale getirmek için boyutlarını küçültmek üzere sıkıştırmanızı sağlar.
Ekran Kaydedici - Bilgisayar ekranınızı kaydetmenizi sağlar. Bu araç, eğitmenler tarafından etkileşimli video eğitimleri oluşturmak için kullanılır.
VR Dönüştürücü - Video dosyalarıyla sanal gerçeklik ortamı oluşturmanızı sağlar.
GIF Maker - Görüntülerden veya video çekimlerinden * .GIF dosyaları oluşturmanızı sağlar.
Ses CD’si Yazıcı - Bilgisayarınızdaki * .MP3 dosyalarından bir ses CD’si oluşturmanızı sağlar.


 
Wondershare Online UniConverter: Programsız Video Dönüştürme Aracı
 
Bilgisayarınıza program yüklemek istemiyorsanız, Wondershare Online UniConverter kesinlikle denemek isteyeceğiniz bir şeydir.
Adından da anlaşılacağı gibi, Wondershare Online UniConverter, ses veya video dosyalarınızı tercih ettiğiniz biçime dönüştürmenizi sağlayan ücretsiz bir online dönüştürme aracıdır. Bunun dışında, yazılımın sunduğu diğer birkaç online araç şunları içerir:
  • Video Kompresörü
  • Ses Kompresörü
  • Video Düzenleyici
Wondershare Online UniConverter’a https://www.media.io/ URL adresine tıklayarak erişebilirsiniz.
 
Özet
Tüm medya dönüştürme ve manipülasyon ihtiyaçlarınız için Wondershare UniConverter programını https://videoconverter.wondershare.com/ adresinden indirebilirsiniz. Program küçük boyutlu ve kolaydır ve bilgisayar donanımınıza veya işlemcinize herhangi bir ek yük vermez.
Disk sürücünüzün yalnızca ara sıra dönüştürme görevleri için ek bir araca sahip olmasını istemiyorsanız, ücretsiz ve bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemenizi gerektirmeyen Wondershare Online UniConverter’ı kullanabilirsiniz..
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:15
Güneş
05:50
Öğle
13:01
İkindi
16:50
Akşam
20:03
Yatsı
21:31
Diğer Haberler