SON DAKİKA

Vali Toprak’tan Karatay Belediyesi’ne teşekkür

Karatay Belediyesi Karatay Kent Konseyi hizmet binası, düzenlenen törenle açıldı. Açılışta konuşan Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, açılışı yapılan hizmet binasının istişareye verilen önemin en güzel örneği olduğunu vurguladı ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür etti. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, “Karatay Kent Konseyi binamız ortak bir akıl merkezidir. Ecdadımızın mirası olan Karatay’da herkes fikir üretsin, söz söylesin istiyoruz” dedi.
14 Ocak 2020, Salı - 14:19
Karatay Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan tarihi bina, Karatay Kent Konseyi hizmet binası olarak, düzenlenen törenle açıldı.
Aziziye Mahallesi Celal Sokak’ta bulunan hizmet binası için düzenlenen törene Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mustafa Uzbaş, Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar, AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanı Esra Doğan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Karatay Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Abdürrahim Arslan, Karatay Kent Konseyi Kadın ve Gençlik Meclisi Başkan ile üyeleri, Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
KENT KONSEYLERİ ŞEHRİN ÖNEMLİ SİVİL İNİSİYATİFLERİDİR
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, açılışta yaptığı konuşmada kent konseylerinin bir şehrin sivil inisiyatifinin yegane temsilcileri olduğunu kaydederek bu konuda çaba sarf edilmesini önemli bulduğunu söyledi.
Vali toprak şunları kaydetti: "Halka hizmeti en adaletli ve en doğru şekilde götürebilmek için yöneticilerimiz hem hukuki düzenlemeler yapıyor, hem de pratikten aldığı tecrübeleri yansıtarak tedbirler geliştiriyor. Bunun en önemli örneklerinden birisi Kent Konseyleridir. Şefkatle, adaletle hizmet götürmek bizim en önemli düsturumuzdur. Kent Konseylerinde her kesimden temsilci bulunmaktadır. Topluma ulaşmak için oluşmuş bir teşkilattır. Burada alınan kararlar sonucu ortaya çıkan fikirler hayata geçer. Temsiliyetin çok önemli bir noktasında bulunan Karatay Kent Konseyi’nin nezih bir ortama taşınması bizi mutlu etti. Mekanlar çalışma verimini artırma manasında çok önemlidir. Konya’nın kalbi Hz. Mevlana’ya çok yakın böyle tarihi bir mekanının restore edilerek sizlerin hizmetine sunulması Belediyemizin bu temsiliyete ne kadar önem verdiğinin göstergesidir. Geçtiğimiz hafta yapmış olduğum ziyaretlerle de Karatay Belediye Başkanımızın vatandaşlarımızla irtibatı kesinlikle koparmadığını gördüm. Belediye Başkanımızı bu manada tebrik ediyor ve kendisine teşekkür ediyorum. Restorasyonu yapılarak Karatay Kent Konseyi’nin hizmetine sunulan bu bina da istişareye verilen önemin en somut örneğidir. Belediye Başkanımızı böyle güzel alanlarda yatırım yaptığı için tebrik ediyor bu güzel tesisimizin hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum.”

KENT KONSEYLERİ ŞEHRE IŞIK TUTUYOR
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş da kent konseylerinin şehir yönetimiyle vatandaşlar arasında sürdürülebilir bir ilişkinin sağlanması açısından kilit bir görev arz ettiğini söylediği konuşmasında, "Şehrin tüm dinamiklerini bünyesinde toplayan konseyler, kendi bünyesinde yaptığı çalışmalar ve hazırladıkları raporlarla şehrin yöneticilerine ışık tutuyor. Bu kapsamda daha iyi bir mekana kavuşan Karatay Kent Konseyi Hizmet Binası’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
İLÇEMİZİN GELECEĞİNİ DOĞRU BİR PLANLAMAYLA KURUYORUZ
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca Karatay Kent Konseyi binasının ortak bir akıl merkezi olduğunu belirterek, Karatay Kent Konseyi’nin Konya’ya, Karatay’a dair dair yarınları birlikte planlamak, birlikte çalışmak ve birlikte başarmak adına önemli bir müessese olduğunun altını çizdi.
Başkan Kılca, "Karatay Kent Konseyimizin talepleri, belediyemizin destekleri ile bu mekanı oluşturduk. Bugüne kadar başarılı işlere imza atan Kent Konseyimiz, bundan sonra ilçemizin tarihine yakışır bir binada hizmet vermeye devam edecek. Karatay Belediyesi olarak yoğun çalışıyor; şehrin geleceğini tasarlıyoruz. Rutin hizmetlerin yanı sıra geleceği doğru bir planlamayla kurmanın derdindeyiz” ifadelerini kullandı.
KARATAY İÇİN HERKES FİKİR ÜRETSİN İSTİYORUZ
Kılca, Karatay’ın marka değerini artırmak ve daha da güçlü bir ilçeye katkı sunmak için ilçedeki tüm dinamiklerle güç birliği yaptıklarının altını çizdiği sözlerini şöyle tamamladı: "Birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin tesis edilip medeniyetin yükseldiği topraklardayız. Ecdadımızın mirası olan bu eşsiz ilçenin daha ileriye taşınması, gelişmesi ve güzelleşmesi için hep beraber çalışacağız. Bu kapsamda da siyaset üstü kurumsal bir yapıya sahip olan Karatay Kent Konseyimizin yapısıyla oluşan bu yüksek potansiyeli hep birlikte harekete geçirerek, Karatay’ımızın geleceği için çok çalışmalı ve birlikte yol yürümeliyiz. Karatay üzerine herkes söz söylesin. Herkes fikir üretsin istiyoruz. Bu manada da ilçemizde çok güzel bir dayanışma var. Bu hayırlı oluşuma sahip çıkıp bunu hep birlikte sonuna kadar götürmek hedefindeyiz. İlçemizin bütün yaşayanların her hususta bir gönüllülük esasıyla sürece dahil olduğu Karatay Kent Konseyimizin kullanımına sunduğumuz hizmet binasının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Programlarımızda bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimiz başta olmak üzere tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyorum.”

MEVLANA ŞEHRİNE HİZMET EDECEĞİZ
Son olarak açılışta konuşan Karatay Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Abdürrahim Arslan ise tarihi ve güzel binayı kendilerine tahsis eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür etti.
Abdürrahim Arslan, "Karatay Kent Konseyi, yaptığı güzel çalışmalarla adından sıkça söz ettiriyor. Çalışmalarımızı yaparken belediyemizden büyük destek gördük. Yeni binamızda arkadaşlarımızla daha özverili, daha güzel çalışmalar yaparak yaşadığımız şehre katkı sağlayacağız. Burada hayırlı hizmetler üreteceğiz. Çok katılımlı bir demokratik oluşumla Mevlana şehrine hizmet edeceğiz. Yeni hizmet binamız hepimiz için hayırlı olsun” dedi.
Konuşmaların ardından Karatay Kent Konseyi Hizmet Binası protokol üyeleri tarafından kurdelenin kesilmesiyle hizmete açıldı.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:24
Güneş
05:56
Öğle
13:00
İkindi
16:47
Akşam
19:54
Yatsı
21:20
Diğer Haberler