SON DAKİKA

Fotoğraflardan Arka Planı Saniyeler İçinde Kaldıran Uygulama

02 Temmuz 2020, Perşembe - 23:22
Fotoğraflardan Arka Planı Saniyeler İçinde Kaldıran Uygulama PhotoRoom
Fotoğraflarınızı düzenlemek veya arkaplanı kaldırmak için zamanınızı alacak Photoshop programları ile uğraşmak istemeyip hemen zamadan tasarruf edip hem de kolay bir şekilde arka planını "PhotoRoom" uygulaması ile saniyeler içinde kaldırıp değiştirebilirsiniz veya düzenleyebilirsiniz. Yaptığınız düzenlemeden sonra istediğiniz başka uygulamada düzenleme değişiklik yapmaya devam edebilirsiniz.
Şubat ayında İOS işlemcide yayınlanan bu uygulama kolay kullanımı ve fotoğraflara sağladı kaliteli değişim ile 300.000 yakın aktif kullanıcıya ulaştı ve kullanıcıları tarafından tam oy yani 5 yıldız alması bildi. Uygulamanın kendi içerisinde satın alıp vardır yapacağınız bu satın alım işlemi ile fotoğraflarınızdaki fotoğraf filigranlarını aylık 9.49 dolar karşılığında yada 46,99 dolara yıllık olarak abone olup kaldırabilirsiniz. Uygulamanın Android versiyonu şuanlık yok ilerleyen zamanlarda neler göreceğiz.


PhotoRoom Uygulaması Sundukları
Stüdyo kalitesinde fotoğraflarınıza düzenleme.
Tek dokunuş ile arkaplanı kaldırıp modeli ya da ürünü ön planda tutmanızı sağlar.
Arka planı bulanıklaştırabilir, silebilir veya nesnenin renk sıçraması için desaturate edebilirsiniz.
Sosyal medya için portrait fotoğraf ve profil resimleri oluşturabilirsiniz.
Komik kolajlar veya çıkartmalar oluşturabilirsiniz.


Portrait (Portre) Fotoğraf Nedir
Portre fotoğraf diyince herkesin aklına gelen ilk şey birinin başının ya da vesikalık fotoğraf çekilmesi olarak anlaşılmaktadır. Ama portre fotoğraf diğer anlamı insanın duygularını ya da iç dünyasını yansıttığı fotoğraflara "portre fotoğraf" denir. Portre fotoğrafcılığında asıl önemli nokta fotoğrafı çekilen kişinin asıl kişiliği ortaya koyabiliyorsa başarılı bir portre fotoğrafıdır.
Portre fotoğraf 3 farklı şekilde çekilebilir "profilden portre", "turvakardan portre" ve "fastan portre" dir. Portreler üç türde çalışılır. Büst portre, Yarım figür portre, Tam figür portre.
Büst portrede; baş, boyun, omuzlar ve göğsün üstüne kadar olan bölüm alınır.
Yarım figür portrede; model ayakta ise karnın altına ya da kalçanın ortasına kadar olan bölüm alınır.
Tam figür portrede; ise insanın bütünü ele alınır.
Portre resmi iki farklı tarzı vardır bunlar sanatsal, tıbbi bir çalışmanın bir parçası olarak, klinik olabilir.
Portre fotoğrafçılığında en önemli nokta kişinin yüzündeki anlamı yakalamak ve onu fotoğrafa yansıtmak. Işıkta yakalanabilecek duygu ya da o anki anı yakalamak için önemli bir noktada ışığın açısı, ışığın türü, ışığın şiddeti, yönü, yüzdeki anlamları değiştirebilir.
Portrede farklı aydınlatmak teknikleride bulunmaktadır bunlar; Üç noktalı aydınlatma, Anahtar ışığı, Yüksek anahtar, Düşük anahtar, Dolgu ışığı, Arka ışık, Kelebek aydınlatma, Aksesuar ışıkları, Arka plan ışıkları ve diğer aydınlatma ekipmanları ile aydınlatma teknikleri uygulanır.
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
05:41
Güneş
07:02
Öğle
12:39
İkindi
15:38
Akşam
18:06
Yatsı
19:22
Diğer Haberler