SON DAKİKA

Karatay’da lavanta hasadı başladı

Karatay Belediyesi tarafından Saracoğlu Mahallesi’nde 90 bin metrekarelik alanda oluşturduğu ve 90 binin üzerinde Lavanta fidesinin ekildiği Karatay Belediyesi Lavanta Bahçesi’nde hasat başladı.
08 Temmuz 2020, Çarşamba - 15:42
Karatay Belediyesi’nin Saracoğlu Mahallesi’nde 90 bin metrekarelik alanda oluşturduğu Lavanta Bahçesi’nde hasat başladı.

Geçtiğimiz yıl 90 binin üzerinde fidanın dikildiği bahçede Lavantalar çiçek açmasının ardından Karatay Belediyesi Lavanta Bahçesi’nde inceleme yapan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, işçilerle ilk hasadı da yaptı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca güzellikleriyle bulundukları yerleri turizmde çekim merkezi haline getiren, üretimleri dolasıyla da ekonomik anlamda üreticisine önemli kazançlar getiren Lavantaların dikimini geçen yıl büyük bir heyecanla yaptıklarını hatırlatarak, bugün de ilk hasadı yaptıkları için mutlu olduklarını söyledi.

KARATAYIMIZA DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYORUZ

Başkan Hasan Kılca, "Şehrimizi güzelleştirmeye devam ediyoruz. Bu çabamızla Karatay’ımıza bir yandan hizmet ederken diğer taraftan da Konyamıza değer katıyoruz. Saracoğlu Mahallemizde 90 bin metrekarelik alanda oluşturduğumuz Lavanta Bahçemize 90 binin üzerinde lavanta fidanı dikmiştik. Bugün de hep birlikte lavantalarımızın ilk hasadını yapıyoruz. Lavantalarımızın bir kısmı yağ bir kısmı da çiçekçilik sektöründe değerlendirilecek. Dolayısıyla Karatay Belediyesi Lavanta Bahçesi, hem ekonomiye hem de turizme katkı sunacak. Lavanta bahçemizi gezip, burada fotoğraf çektirmek ve bu çiçeklerin eşsiz kokusunu içlerine çekmek için buranın iyi bir tercih olacağını, yine bahçemizin fotoğraf tutkunlarının yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de yeni gözde mekânları arasına gireceğine inanıyorum” dedi.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:22
Güneş
05:54
Öğle
13:00
İkindi
16:48
Akşam
19:57
Yatsı
21:23
Diğer Haberler