SON DAKİKA

Peeling Nasıl Yapılır?

30 Temmuz 2020, Perşembe - 18:05

Peeling işlemi cildi yenilemeye yardımcı olur ve makyajınızın çok daha güzel görünmesini sağlar. Ciltteki ölü deriler yok olduğu için ten makyajı ürünleri cildiniz ile daha kolay bütünleşir. Burun çevresi başta olmak üzere cildin herhangi bir bölgesinde bulunan pürüzlenme, sağlıklı görünüm oluşturmayı engeller. Cilt sönük ve problemli görünebilir. Aynı zamanda fondöten uyguladıktan sonra portakal kabuğu görünümü de oluşabilir. Tüm bu sorunları yaşamamak ve cildi daha canlı hale dönüştürmek için peeling işlemini düzenli olarak yapmak gerekir. Peki peeling nasıl yapılır? Nasıl kullanılır?Peeling nasıl kullanılır?
Peeling ürünleri tanecikli yapılara sahiptir. Bu tanecikler ile cildinize masaj yaptığınızda ölü deriler yok olur. Aynı zamanda gözenekleriniz temizlenir ve nefes alır. Böylece cildiniz arınır ve zamanla daha parlak ve ışıltılı görünmeye başlar. Bir miktar ürünü cildinizin yoğun pürüzlü alanına sürüp masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ardından ılık su ile yüzünüzü durulamanız gerekir.


Pürüzsüz bir cilt için peeling nasıl sürülür?
Peeling sürerken, burun çevresi gibi pürüzlenmenin yoğun olduğu alanlara bir miktar daha fazla ürün kullanmanız yararlı olacaktır. Peeling tanecikleri masaj etkisi ile harekete geçecek ve ölü derileri dökecektir. İşte pürüzsüz bir cilt için peeling sürmek bu kadar kolay!


Peeling hangi sıklıkla yapılmalıdır?
Peeling için belirli bir uygulama sıklığı yoktur. Çünkü her cildin farklı bir yapısı bulunur. Cildinde pürüzlenme ve ölü deri oranı fazla olan kişiler haftada 2 kez uygulama yapabilirler. Böylece yeni oluşum yaşanmadan cilt her zaman kadife ve pürüzsüz görünüme kavuşur. Siz de cildiniz için cilt yapınıza uygun olacak sıklıklarda peeling yapabilirsiniz. Düzenli peeling uygulamasının farkını gördüğünüzde cilt bakım rutinlerinizden peelingleri çıkaramayacaksınız!


Peeling duştan önce mi sonra mı yapılır?
Peelingi duştan sonra yapmak daha yararlıdır. Çünkü duş sonrasında gözenekler açık hale gelir ve sonrasında uygulayacağınız peeling işlemi gözeneklerinizi de temizleyecektir. Bu nedenle duştan sonra cildinize peeling yapabilir ve sonrasında bakım sütü ile cilt bakımınızı destekleyebilirsiniz.


Peeling önerileri nelerdir?
Peeling için doğal ve etkili bir öneriye ihtiyaç duyuyorsanız New Well ürünlerini inceleyebilirsiniz. Bioenergy serisi ile cilt bakımı konusunda çığır açan başarılı marka, Bambu ve Ginseng özlü peeling ürünleri ile doğal uygulamayı sizlere sunuyor. Canlandırıcı ve arındırıcı özellikleriyle çok sevilen New Well Bioenergy serisi peeling ürünlerini newwell.com.tr web adresi üzerinden inceleyebilirsiniz.Peeling çeşitleri nelerdir?
Yağlı cilt için, kuru ciltler için ve hassas ciltler için farklı peeling çeşitleri bulunur. Eğer kuru bir cilde sahipseniz yağlı ciltlere uygun peeling ürünlerini kullanmamalısınız. Bu durum cildinizde bozulmalara yol açabilir. Yağlı ciltler için peeling seçimi yaparken ciltteki fazla sebumu temizleyecek ve gözenekleri açacak etkili ürünler kullanmalıdır. Aksi durumda yeterli etki alınamayabilir.


New Well doğal peeling çeşitleri
Cilde ihtiyaç duyduğu temizliği sunmak, ölü derileri yok etmek, pürüzsüz ve kadife görünümlü bir cilt etmek için doğal peeling ürünlerini cilt bakımınıza dahil etmeniz gerekir. New Well doğal peeling çeşitleri, cildinizi yormadan temizler ve arındırır. Cansız ve mat görünüme elveda demek ve ışıldayan bir cilde sahip olmak için Bioenergy Bambu ve Ginseng özlü peeling ürünlerine göz atabilirsiniz. Kolayca dağıtılabilen New Well peeling çeşitleri, içerdiği arındırıcı kil bazları ile kısa sürede cilde nüfuz eder. Ciltte bulunan kiri ve yağı arındırarak derinlemesine temizlik sağlar. Siz de cildinizin sağlıkla ışıldaması için bakım rutinlerinize New Well ürünlerini ekleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı diğer cilt bakım ürünlerini de web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Tüm peeling ürünlerini New Well sanal mağazasından detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz; https://www.newwell.com.tr/cilt-bakimi/yuz/peeling
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
05:08
Güneş
06:29
Öğle
12:48
İkindi
16:16
Akşam
18:58
Yatsı
20:14
Diğer Haberler