SON DAKİKA

Evlilik Teklifinde Tektaş Yüzük Tercihi

27 Temmuz 2020, Pazartesi - 19:30

İnternette arama motorlarında, düğün ve evlilik temalı forumlarda ya da tektaş yüzük satışı yapan online satış mağazalarında en çok aratılan konuların ve soruların başında evlilik teklifinde tektaş yüzük tercihinin nasıl olması gerektiği gelmektedir. Görünüş olarak küçük bir hediye gibi görünse de tektaş yüzük hediye etmek her yönüyle kolay bir iş değildir. Tektaş yüzük satın almaya karar verdiyseniz zorlu bir süreç sizi bekliyor diyebiliriz!
Evlilik teklifi birbirini seven her çift için çok özel bir andır. Çiftlerin birbirlerine seni seviyorum ve sonsuza kadar seninle olacağım sözü sayılan evlilik teklifleri başarılı bir planlama ile çiftler için unutulmaz bir anıya dönüşebilir. Evlilik teklifine hazırlık aşamasında çok şey yazılır, çizilir, düşünülür ancak son sözü deyim yerindeyse tektaş yüzük söyler!

Hangi Tektaş Yüzük ile Evlenme Teklifi Yapılmalı?
Dolayısıyla evlilik teklifi etme sürecinde en önemli şeylerin başında doğru tektaş yüzük seçimi gelmektedir. Peki, evlilik teklifinde tektaş yüzük seçimi nasıl olmalıdır?
Tektaş yüzük satın almadan önce erkeğin sevdiği kadının neleri sevip neleri sevmediği ve tarzı konusunda ön bilgi sahibi olması gerekmektedir. Zaten iş evlenme teklifi aşamasına geldiyse çiftlerin bu konuda mutlaka bazı düşünceleri oluşmuştur. Yüzük hediye etmeden önce yüzüğü takdim edeceğiniz kişinin parmak ölçüsünü de bilmek önemlidir.
Bunları hallettikten sonra pırlanta tektaş yüzük seçimine geçilebilir. Özellikle yuvarlak ve prenses kesim pırlantalar popüler olmakla birlikte oval, zümrüt, kalp, markiz ve damla kesim pırlanta modelleri de mevcuttur. Ancak burada önemli olan sizin hangi kesimi beğendiğiniz değil hangi kesimli pırlanta modelin sevgilinizin tarzına daha çok gideceğidir.
Pırlantada kesim unsuru çok önemlidir. Çünkü iyi kesimli pırlanta ihtişamlı, çekici ve parlak görünüme sahiptir. Uzun yıllar kullanılabilecek pırlanta tektaş yüzük modelini seçerken bu noktalara dikkat edilmelidir. Tektaş yüzüğün sertifikalı olması bir diğer önemli noktadır. Çünkü sertifikalarda satın almış olduğunuz pırlanta tektaş yüzük modelinin her özelliği açık bir şekilde belirtilmiştir.

Geleneksel olarak evlilik teklifinde tektaş yüzük tercih edilse de sevgilinizin de beğeneceğine inanıyorsanız beştaş pırlanta yüzük modellerini de tercih edebilirsiniz.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
05:08
Güneş
06:29
Öğle
12:48
İkindi
16:16
Akşam
18:58
Yatsı
20:14
Diğer Haberler