SON DAKİKA

Bulaşık Makinesi Çalışırken Çok Fazla Ses Çıkartıyor? Bulaşık Makinesinde Bulaşıklar Birbirine Çarpıyor

23 Eylül 2020, Çarşamba - 22:31

Mutfaklardaki en büyük yardımcılar haline gelerek, her ev için en temel ihtiyaçlardan birisi haline gelen bulaşık makineleri, gelişmiş teknolojileri sayesinde son derece güvenli ve pratik bir şekilde bulaşıkları yıkamaya yardımcı oluyor. Bulaşıkların elde yıkamaya göre daha hijyenik, daha tasarruflu ve daha narin bir şekilde yıkanmasına yardımcı olan bulaşık makinelerinin kullanımı sırasında dikkatli hareket etmeniz hem bulaşıklarınızın hem de bulaşık makinenizin güvenliği açısından çok önemlidir. Özellikle de Arçelik Servisi merkezimizde Arçelik bulaşık makineleriyle ilgili olarak en yaygın şekilde gelen makine arıza bildirimlerinde çok fazla gürültülü çalışma öne çıkmaktadır. Bu sorun genellikle kullanım hatalarına bağlı olarak meydana gelmektedir.


Bulaşık Makinesi Neden Çok Gürültülü Çalışıyor
Bulaşık makinenizin çok gürültü çıkarması sorunun kaynağı genellikle bulaşıklar olur. Çünkü Arçelik markalı bulaşık makineleri gelişmiş teknolojileri ile son derece düşük desibellerde yıkama fonksiyonlarını yerine getirebilmektedir. Eğer bulaşık makinenizde, bulaşıklarınızı hatalı bir şekilde yerleştirmişseniz, birbirilerine çarpmalarından kaynaklı olarak makine çalışırken çok fazla gürültü şikayetiyle karşı karşıya kalmanıza neden olabilmektedir. Bulaşıklarınızın birbirine çarpması, makine fıskiyelerinin bulaşıklara çarpması gürültünün dışında bulaşıklarınızın da zarar görmesine neden olabilir. Bu yüzden Samsung Servisi merkezi hizmetlerimize başvuruda bulunmadan önce mutlaka bulaşıklarınızın doğru yerleşimine dikkat etmelisiniz.


Bulaşık Makinesi İçi Doğru Yerleşim Nasıl Olur?
Bulaşık makinenizde çok gürültü çalışmayı engelleyebilmek için mutlak suret ile doğru bir bulaşık yerleşimi gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Bulaşık makinenizin içinde bulaşıklarınızın nasıl yerleştirileceği konusunda mutlaka kullanma kılavuzundan destek almalısınız. Hangi bulaşıkların hangi açıyla makine içerisinde hangi hazneye yerleştirileceğine dair kapsamlı yönergeler Arçelik bulaşık makinesi kullanma kılavuzu içerisinde belirtilmektedir. Bu şekilde bulaşık makinenizde teknik arızalara neden olarak, profesyonel Siemens Servisi hizmetlerimize başvuru yapmanıza gerek kalmayacaktır. Bulaşık makinenizde bulaşıklarınızın zarar görmesine dahi neden olabilecek hatalı bulaşık yerleşimi aynı zamanda da fıskiyelerin yerinden çıkması, kırılması başta olmak üzere pek çok ciddi teknik arıza ile karşı karşıya kalmanıza neden olur. Bu durumda makinenizin onarımı için ek maliyetler ödemenize ve yanı sıra makinenizde verimsiz bir kullanım durumları ile karşı karşıya kalmanıza neden olur.
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
05:39
Güneş
06:59
Öğle
12:39
İkindi
15:41
Akşam
18:09
Yatsı
19:25
Diğer Haberler