SON DAKİKA

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

12 Ekim 2020, Pazartesi - 16:45

 
Yaklaşık 25 yıl kullanım ömrüne sahip olan epoksi zemin kaplama fiyatları verilen özellik ve dayanıklılık süresine göre her aşamada tasarruf sağlamaktadır. Ev, işyeri gibi günlük yaşanılabilir alanda zemin kaplamasında tercih edilen epoksi uygulaması fiyatları belirlenirken belli başlı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Seçeceğiniz epoksi uygulaması çeşidine göre yapılan işlemlerin her aşaması için ayrı fiyatlandırma yapılıp en doğru fiyat çıkartılacaktır.
 
Fiyatlandırma Aşamaları Nelerdir?
 
Öncelikle epoksi zemin kaplaması yapmaya karar verdiğinizde bu işi yapacak alanından uzman bir kadroya sahip profesyonel firmalardan hizmet almanız vereceğin paranın karşılığı almak açısından önemlidir. Tedarikçinizi seçtikten sonra epoksi zemin kaplama uygulaması ile ilgili fiyat öncesi aşamalar devreye girecektir. Öncelikle zemin keşfi yapılacaktır. Zemin üzerinden epoksi öncesi herhangi bir işlem yapılacak mı ona bakılacaktır.
 
Hasar var mı?, daha önceden yapılmış başka zemin maddelerinden kalıntılar var mı?, yapışkan yâda kimyasal içerikler var mı? Çünkü epoksi öncesi yapılacak uygulamanın aşamaları fiyatı direkt etkileyecektir. Sonrasında yapılacak alanın metre karesi hesaplanacaktır. Bu metrekare ölçüsü fiyat aşamasında en önemli detaylardan biridir. Çünkü büyüklüğe göre malzeme kullanımı yapılacaktır. Metrekare belirlendikten sonra sıra kullanılacak malzemelerin miktarlarını belirlemeye geldi.
 
Malzemeler Fiyatı Etkiler Mi?
 
Epoksi zemin kaplaması uygulaması yapılacak bölgede kullanılacak olan malzemenin kalitesi zeminin kullanım ömrü ve dayanıklılığı ile doğru orantılıdır. Epoksi altına astar çekilerek işleme başlanması üzerine uygulanacak epoksinin kalınlığı ve en üst katmanda da uygulanacak boya özellikleri fiyatı birebir etkileyecektir. Epoksi zemin kaplamasında kullanılacak malzemelerinde yapılabilecek olan en ufak bir hata zemin üzerinde çok farklı sorunların oluşmasına sebebiyet verebilir.
 
Epoksi zemin kaplama uygulamasında 3 farklı kimyasal madde karışımı kullanılmaktadır. Bu karışımın doğru orantıda yapılması çok önemlidir. Fiyat avantajı sağlayabilmek adına karışım içeriğinin ölçüleri ile oynanmamalıdır. Epoksi zemin kaplama uygulaması fiyatları verilirken tüm ürünler ithal olduğundan fiyatlar döviz cinsinden verilmekte ve günlük döviz kurları baz alınarak Türk lirası cinsinden ödeme alınmaktadır.
 
Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları Nasıl Belirleniyor ?
 
Fiyatlandırma yapılırken; uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğünün belirlenmesi ve metrekarede kaç kat epoksi uygulaması yapılacak ise kullanılacak malzeme ve işçilik fiyatı metrekare başına verilecek şekilde belirlenecektir. Bu fiyatlama, malzemelerin hepsinin yurtdışından ithal olarak gelmesinden ötürü yabancı para cinsinden verilir ve günlük döviz kuru üzerinden teklifi uygulanmaktadır.
 
Arzu eden müşteriler yapılan keşif ile gerekli olan malzeme listesini belirtilen markalar olmak üzere kendisi tedarik edip sadece işçilik hizmeti de alabilirler. Epoksi zemin kaplaması fiyatları uygulama esnasında yapılacak olacak katmanlara göre farklılık göstermektedir. Uygulanacak epoksi zemin kaplama malzemesi çeşidine ve planlamanın başında yapılacak olan ekstra işlerin listesi tek tek aşamalandırılarak fiyatlandırılır ve en son uygulama fiyatı ortaya çıkar.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
06:09
Güneş
07:34
Öğle
12:42
İkindi
15:18
Akşam
17:40
Yatsı
19:00
Diğer Haberler