SON DAKİKA

Konya’da koronavirüs denetimleri sürüyor

Konya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine ilişkin denetimler sürüyor.
Güncelleme: 30 Kasım 2020, Pazartesi - 16:17
Konya’da polis ve zabıta ekipleri, cadde ve sokaklarda Kovid-19 denetimlerine devam etti.
Yapılan denetimlerde, kent genelinde özellikle vatandaşların yoğun olarak alışveriş yaptıkları yerlerden eski Tellal Pazarı, tarihi Bedesten Çarşısı ve Kapalı Sarraflar Çarşısı’nda maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulduğu görüldü.
Zabıta ekipleri, semt pazarlarında da esnaf ve alışveriş yapan vatandaşlara, maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarılarda bulundu.
30 yıldır Tellal Pazarı’nda esnaflık yapan Hasan Çetinkaya, yaptığı açıklamada, hem esnafın hem de vatandaşların maske kullanımında hassas davrandığını belirtti.
Kovid-19’un toplumun her kesimini olumsuz etkilediğini ifade eden Çetinkaya, "Polisin, zabıtanın denetimleri devam ediyor. Denetçilerin bizden istedikleri, 14 kurala; maske, mesafe, temizlik kurallarına uymamız. İnsanlar genel olarak kurallara uyuyorlar, çünkü korkuyorlar." dedi.

Daha önce Kovid-19 tedavisi gördüğünü söyleyen 24 yaşındaki öğrenci Engin Çimer de kurallara mutlaka uyulması gerektiğine dikkati çekerek "Hastalığın şakası yok, herkes dikkat etsin." dedi.
Sarraflar Çarşısı esnafından Yusuf Yaşar ise çarşı içinde esnaf ve müşterilerin büyük kısmının tedbirlere uyduğunu kaydetti.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
06:31
Güneş
07:56
Öğle
13:05
İkindi
15:42
Akşam
18:04
Yatsı
19:24
Diğer Haberler