SON DAKİKA

Enerjide acele kamulaştırma kararları verildi

Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirilecek enerji projeleri için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verilmesi ile ilgili karar, Resmi Gazete’de yayınlandı.
02 Aralık 2020, Çarşamba - 10:29
Enerji projeleri için taşınmazların acele kamulaştırılma yapılacağı iller içinde Ankara, Eskişehir, Manisa ve Zonguldak yer alıyor.Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de yayınlandı.

ANKARA VE ESKİŞEHİR’DE
Buna göre, Gürsögüt Barajı ve hidroelektrik santralinin yapımı kapsamında Ankara’nın Beypazarı ve Poliatlı ilçeleri ile Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde belirlenen taşınmazların, tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

MANİSA VE ZONGULDAK’TA
Öte yandan Manisa ve Zonguldak’ta gerçekleştirilecek enerji nakil hatları için bazı taşınmazlar, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ Genel Müdürlüğü tarafından kamulaştırılacak.

MÜLKİYET YA DA İRTİFAK HAKKI KURULMAK SURETİYLE
Bu kapsamda Manisa’daki Tırazlar Kök Çanakçı Kök Enerji Nakil Hattı, Paşatımarı-1 ve Paşatımarı-2 Kök Çevre Hatları İrtibatı Enerji Nakil Hatları, Ilgın Kök Çevre Hatları İrtibat Enerji Nakil Hattı ile Zonguldak’taki Karasu Kök-Sabunlar Köyü Branşmanı Enerji Nakil Hattı’nın yapımı amacıyla söz konusu güzergahlara isabet eden taşınmazlarda pilon ve trafo yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle acele kamulaştırılması kararı alındı.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
05:10
Güneş
06:31
Öğle
12:48
İkindi
16:14
Akşam
18:55
Yatsı
20:11
Diğer Haberler