SON DAKİKA

İkinci el araç fiyatlarında düşüş

Otomotiv piyasalarında yıl sonu hareketliliği yaşanıyor. Bayiler sıfır kilometre araçlarda kampanya başlatınca ikinci el araç fiyatlarında düşüş başladı.
21 Aralık 2020, Pazartesi - 16:33
Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını otomotiv sektörünü de etkiledi. Sıfır araç temini zorlaşınca, yıl boyunca ikinci el araç fiyatları arttı. Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte yeni araç girişleri başladı.

Kurlarda gerçekleşen gevşeme sebebiyle ay başında fiyatlarını uygun seviyelere getirdiklerini söyleyen Bayi Genel Müdürü Cemil Baykara, "Bunu sıfır faizle destekledik. Düşük faiz oranlarıyla birlikte yapılan kampanyalarla sıfır kilometre araçlara ilgi artmış durumda. bu da ikinci el piyasasını etkiledi." dedi.

Düşük faiz oranlarıyla birlikte yapılan kampanyalarla da sıfır kilometre araçlara ilgi arttı. Bu da ikinci el piyasasını etkiledi.

BBDK’nın taşıt kredilerinde vade sayılarını indirmesinin de fiyatlardaki düşüşü etkilemesi bekleniyor.

Baykara, "İkinci el araçlarda, sıfırdaki fiyatların düşmesiyle beraber yüzde 5’e varan fiyat düşmesi yaşandı. İkinci el araçlarda da düşük faiz oranlarıyla satışları destekliyoruz." diye konuştu.

Salgına rağmen ikinci el pazarında geçen seneye göre yüzde 18,9’luk bir artış yaşandı. Yılın ilk 10 ayında toplam 7 milyondan fazla araç el değiştirdi.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
05:06
Güneş
06:27
Öğle
12:49
İkindi
16:18
Akşam
19:01
Yatsı
20:18
Diğer Haberler