SON DAKİKA

Konya’nın ilçelerinde kar yağışı sevinci

Konya’da etkili olan fırtınanın ardından yağmur ve bazı bölgelerde kar yağışı başladı.
Güncelleme: 13 Ocak 2021, Çarşamba - 17:40
Konya’da etkili olan fırtınanın ardından yağmur ve bazı bölgelerde kar yağışı başladı.

Derbent
Konya’nın Derbent ilçesinde etkili olan yağmur, yerini kar yağışına bıraktı.Öğle saatlerinde başlayan kar yağışı, ilçede halen devam ediyor.
Kar yağışı ile birlikte oluşan beyaz örtü, ortaya kartpostallık görseller çıkardı.Derbent Belediye Başkanı Hüseyin Ayten, kar yağışının ilçe merkezinin yanı sıra Konya’nın Kış Sporları Merkezi olması için çalışmalar yürütülen Aladağ Kayak Merkezi’ni de beyaza bürüdüğünü belirtti.
Kadınhanı
Fırtına ve kar yağışı Kadınhanı ilçesinde de etkili oldu. Fırtına öğle saatlerinde yerini yağışa bıraktı. Yağmur yağışı ile bazı ilçelerde ve yüksek kesimlerde kar yağışı başladı. Kadınhanı ilçesinde kar yağışı vatandaşları sevindirdi.

Kulu
Kulu’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı yüksek kesimli mahalleleri kısa sürede beyaza bürüdü. Kar yağışı 1738 rakımlı Karacadağ’ın yüksek kesimleri olan Dipdede, Karacadere, Hisar, Canımana, Soğukkuyu ve Kırkpınar mahallelerinde etkili oluyor.
Sarayönü
İlçede başlayan kar yağış ile birlikte oluşan beyaz örtü, ortaya kartpostallık görseller çıkardı.kar yağışının sevincini yaşadıklarını belirten vatandaşlar, "Rabbimize şükürler olsun, bereketli olsun inşallah” dedi.

Konya Namaz Vakitleri
İmsak
06:15
Güneş
07:42
Öğle
12:45
İkindi
15:17
Akşam
17:38
Yatsı
18:59
Diğer Haberler