SON DAKİKA

10 yılı aşkın süredir sokak hayvanlarını besliyor

Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk ve kar yağışlı hava en çok sokak hayvanlarını etkiliyor. Yem bulmakta zorlanan hayvanların imdadınaysa ya belediye ekipleri ya da hayvan dostları yetişiyor.
Güncelleme: 04 Mart 2021, Perşembe - 14:50
İşte o isimlerin başında da hayvansever Mehmet Çetin geliyor. O, her daim sokak hayvanlarının yardımına koşan bir kahraman...
Konya’da hurdacılık ile uğraşan Mehmet Çetin, 10 yılı aşkın süredir Konya’da sokak hayvanlarına her gün yemek ve su götürüyor.
Parayla aldığı sakatatları Karatay ilçesi Tatlıcak bölgesindeki sokak hayvanlarına götüren Çetin "Konya’nın kışın hava şartlarını görüyorsunuz. Oldukça sert ve kuru bir iklime sahip. Ve burada aç ve susuz bir şekilde bekleyen yüzlerce köpek var. İnanın bunları beslemeyi bırakırsanız açlıktan birbirlerini yerler. Sağolsunlar büyükşehir belediyemizden ve sivil toplum kuruluşlarından ekipler de bu bölgeye uğrayarak sokak hayvanlarına mama ve yemek bırakıyor. Bazı hayvan dostlarından aldığımız su küvetlerini de buraya getirerek içerisini su ile dolduruyoruz. Zaman zaman bölge’ye gelip küvetleri çalanlarda oldu. Ama bizler yılmadık, mücadelemizi sürdürdük. On yılı aşkın süredir usanmadan buraya gelip sokak hayvanlarını besliyorum. Ben iyi bir hayvan severim, ben bunları çok seviyorum. Onları aç ve susuz bir şekilde hiç düşünmek istemiyorum" dedi.
"Kapınızın önüne bir kap su ve yemek koyun"
Soğuk kış şartlarında sokak hayvanlarının her yerde sıkıntı çektiğini dile getiren Çetin"Vatandaşlarımıza özellikle seslenmek istiyorum. Lütfen evlerinin önlerine bir kap su ve yemek koysunlar. Bizler uzak yerlere arabalarımız da gidip sokak hayvanlarını besliyoruz. Ancak malum sadece burada sokak hayvanları bulunmuyor. Mahallemizde ve sokaklarımızda kedi, köpek ve kuşlarımız var onları da unutmayalım. Onların da bir can olduğunu bilelim. Onlar rabbimizin bize emaneti ve sessiz kulları" diye konuştu.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:39
Güneş
05:26
Öğle
12:59
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:02
Diğer Haberler