SON DAKİKA

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

07 Mart 2021, Pazar - 15:00

Diğer adı ile rinoplasti olarak geçen burun estetiği uygulamaları kızlarda 16 erkeklerde ise 18 yaştan sonra uygulanabilen bir yöntem olarak öne çıkıyor. Bu yöntemin uygulanması aşamasında farklı nedenler öne çıkabiliyor. Örneğin bu tür uygulamaların hayata geçirilmesinde burun eğriliği, burun düşüklüğü gibi çeşitli rahatsızlıkların yanı sıra estetik nedenlerle de bu tür işlemler uygulanabiliyor.
Günümüzde estetik ve sağlık merkezlerinde uygulanan bu yöntemler ile farklı hasta gruplarının iyileşmesi aşamasında öne çıkan özellikler olarak sunuluyor. Günümüzde bu tür uygulamalar aynı zamanda farklı sağlık kuruluşlarında nitelikli olarak sunuluyor. Ülkemizde her geçen gün bu tür uygulamaların gerek fiyat olarak gerekse de kalite olarak öne çıkması mümkün olabiliyor.


Burun Estetiği Nasıl Yapılır?
Burun ameliyatı genellikle çeşitli burun rahatsızlığı olan hastalara uygulanabiliyor. Aynı zamanda bu tür uygulamalar ile hastaların daha güzel bir burun şekline kavuşması da mümkün olabiliyor. Günümüzde bu tür uygulamaların hayata geçirilmesi ile birlikte kısa sürede daha kalıcı çözümler hayata geçiriliyor.
Burun estetiği uygulamalarında genellikle burun içine girmek için küçük delikler aracılığı ile işlemler yapılıyor. Aynı zamanda hastanın daha öncesinde çeşitli testleri yerine getirmesi de önemli görülüyor. Eğer iki burun deliği arasındaki yapı bozulmuş ise farklı yöntemler ile bu kısmın eğriliğinin düzeltilmesi mümkün olabiliyor. Bu tür işlemler rinoplasti işlemlerinden farklı olup septoplasti olarak geçiyor.


Rinoplasti Sonrası İşlemler
Bu tür işlemlerden sonra ise genellikle hastaların farklı şikayetlerinin engellenmesi adına çeşitli ağrı kesiciler ve ilaçlar kullanılabiliyor. Aynı zamanda burunun şeklini almasına kadar geçen süreler için burun dolgusu ve desteği gibi uygulamalar da ön plana çıkıyor. Günümüzde bu tür işlemlerin sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor.
İç koruma için kullanılan ekipmanlar ve eğer var ise burun ateli uygulamaları bir hafta boyunca çıkarılmaz. Aynı zamanda başın göğüsten daha yukarıda olduğu yatış pozisyonları sayesinde hastaların daha hızlı bir şekilde iyileşmesi ve olası kanamaların önüne geçilmesi mümkün olabiliyor. Genellikle kanamalar hafif de olsa ameliyattan sonraki bir iki hafta boyunca görülebiliyor.


Burun Estetiği Sonuçları
Burun ameliyatı olmak bazı açılardan kişilere önemli avantajlar sunuyor. Örneğin bu tür uygulamalar ile hastaların daha kolay nefes alması mümkün olabiliyor. Aynı zamanda bu tür uygulamaların hayata geçirilmesi ile birlikte burun görünümünün daha güzel olması ile birlikte kişiler kendilerini daha iyi hissedebiliyorlar.
Bu tür nedenlerden dolayı insanlar burun estetiği konusunda yeterli ve donanımlı hizmet veren sağlık kuruluşlarını tercih ediyor. Aynı zamanda bu tür uygulamaların hayata geçirilmesi aşamasında farklı sağlık kuruluşlarının sunduğu hizmetler de farklılaşabiliyor. Ülkemizde sunulan bu tür hizmetler ile sağlıklı bir burun yapısına kavuşmak mümkün olabiliyor. Birçok açıdan burun ameliyatları sağladığı faydalar ile ön plana çıkıyor.


Burun Estetiği Fiyatları
Fiyat olarak baktığımızda bu tür uygulamaların fiyatları sağlık merkezlerinin fiyat politikalarına bağlı olarak da değişebiliyor. Aynı zamanda burun estetiği uygulamalarının hayata geçirilmesi açısından hasta beklentilerini karşılayan çözümlerin ön plana çıktığını ifade etmek mümkün.

Gerek fiyat gerekse de hizmet kalitesi açısından öne çıkan hizmetler de farklı fiyatlar ile sunuluyor. Ülkemizde sunulan bu tür hizmetlerin fiyatları son dönemde hızlı bir şekilde düşüyor. Aynı zamanda kalite de artan bir unsur olarak ön plana çıkıyor. Yenilikçi teknolojiler sayesinde aynı zamanda burun operasyonlarının daha başarılı ve daha az acılı hale gelmesi mümkün olabiliyor. Burun estetiği fiyatları sayesinde birçok insan bu tür işlemleri güvenle çeşitli sağlık merkezlerinden temin edebiliyorlar.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:39
Güneş
05:26
Öğle
12:59
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:02
Diğer Haberler