SON DAKİKA

Denizyolu Taşımacılığı Hizmetinde Öncü Firma: G Lojistik

12 Mart 2021, Cuma - 12:41

 

G Lojistik yirmi yılı aşkın tecrübesiyle lojistik sektöründe denizyolu taşımacılığı alanında da lider firmalardan biridir. Kendi gemileri ve uluslararası sularda sahip olduğu sözleşmeler ile kusursuz bir hizmet sunar.

Denizyolu Taşımacılığı Nedir?

Ağır yüklerin veya ürünlerin gemiler aracılığıyla üreticiden tüketiciye deniz yoluyla taşınmasına denizyolu taşımacılığı denir. Deniz kıyısı olan ülkeler denizyolu taşımacılığını fazlasıyla kullanırlar.
Ülkemiz de üç tarafı denizlerle çevrili bir yer olduğu için denizyolu taşımacılığı ihracat sektöründe ve mal alım satımında büyük yer kaplar. G Lojistik sahip olduğu gemiler ile sorunsuz bir şekilde yıllardır denizyolu taşımacılığı hizmeti vermektedir.

Gemilerle çok ağır veya büyük boyutlu ürünler kolayca taşındığından dolayı denizyolu taşımacılığı sıklıkla kullanılır. G Lojistik uzman ekibiyle deniz üzerinde yolculuk sorunsuz ve güvenli geçer.

Denizyolu Taşımacılığı Neden Avantajlı?

Denizyolu taşımacılığı avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:
  • Karayolu, demiryolu gibi diğer taşıma yollarına göre fiyatı daha uygundur.
  • Büyük gemiler kullanıldığı için tek seferde yüksek miktarda ürün taşınabilir.
  • Denize kıyısı olan her yere gidilebilir.
  • En güvenli taşıma yollarından biridir.
G Lojistik sahip olduğu sağlam alt yapı ve iletişim ağıyla geminin kalkışından teslim tarihine kadar geçen günleri müşteri ile paylaşır. Her şey kayıt altındadır ve ürün eksiksiz teslim edilir.

Denizyolu Taşımacılığı Avantajları

Hem güvenli hem de hızlı olan denizyolu taşımacılığı ürünlerin zarar görmeden adrese teslim edilmesini sağlar. G Lojistik ürünlerin sayılması, gemiye yerleştirilmesi ve teslim tarihinde boşaltılması aşamalarında yılların tecrübesine sahip insanlarla çalışır.
Uygun fiyata ağır yüklerin tek seferde taşınması üretici firmaya zaman kazandırır ve bütçe olarak da artıya geçer.

Denizyolu Taşımacılığı Firmaları

Taşımacılık sektöründe tecrübe ve uluslararası acenteler ile imzalanan sözleşmeler oldukça önemlidir. G Lojistik gümrük sözleşmeleri ve güçlü bağlantılarıyla uluslararası sularda da kusursuz ve güvenli hizmet verir.
Anlaşmalar sayesinde gümrükte uzun süre bekleme gibi problemler yaşanmaz. Teslimat süreci mürettebatın tecrübesi ve iletişim ağlarının sağlamlığıyla kusursuz işler.
Tüm bu avantajlar sayesinde G Lojistik denizyolu taşımacılığı hizmetinde öncü firmalardan biridir ve ülkemizin adını uluslararası alanda duyurmayı başarmıştır.

Denizyolu Taşımacılığında Kullanılan Belgeler

Denizyolu taşımacılığında gerekli olan belgeler şunlardır:
  • Deniz konşimentosu.
  • Yükleme ordinosu.
  • Manifesto.
  • Navlun mukavelesi.
Gerekli tüm belgeleri eksiksiz olan G Lojistik denizyolu taşımacılığında uzman firmadır ve a’dan z’ye bünyesindeki ekip arkadaşları profesyoneldir.
Denizyolu taşımacılığı genellikle konteynırlar ile yapılır ve yüklenen her ürün kaydedilir. Ürünler sigortalanır ve teslimat ve geri dönüşüm süreçleri planlanır.
Popülerliğini asla yitirmeyen bir taşıma yöntemi olan denizyolu taşımacılığı küçük firmaların da büyük firmaların da kullanabileceği bir taşıma yöntemidir.
G Lojistik her müşteriye özel taşıma planlarıyla müşteri memnuniyeti odaklı çalışır.

Denizyolu Taşımacılığı Türleri

Denizyolu taşımacılığı iki türlüdür. Bunlar liner taşımacılık ve tramp taşımacılıktır.
Tramp taşımacılık düzensiz taşımacılık olarak da bilinir. Gemiler yük neredeyse oraya gider. Bu tür taşımacılıkta kereste, ham petrol, kömür gibi malzemeler taşınır. G Lojistik ham petrol taşımacılığında da lider markadır.
Liner taşımacılığın bir diğer adı da düzenli taşımacılıktır. Taşınacak ürünler her çeşit olabilir. Paket halinde ya da konteynıra yüklenerek taşınabilirler.
Liner taşımacılıkta geminin hangi limana kaçta gideceği ve kaçta ürünü boşaltacağı bellidir. Gemiler belirli bir düzene göre hareket ederler.
Gemiye yüklenen ürünlerin adeti kayıt altına alınır ve geminin tamamen dolması şart değildir.

Tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için -> https://www.glojistik.com/
Description:G Lojistik denizyolu taşımacılığında sahip olduğu profesyonel ekip ve uluslararası anlaşmalar ile öncü firmalardan biridir.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:59
Güneş
05:36
Öğle
12:51
İkindi
16:41
Akşam
19:57
Yatsı
21:27
Diğer Haberler