SON DAKİKA

İş Güvenliği Ekipmanları: Karam

12 Mart 2021, Cuma - 11:00

 

Karam sektörde geçirdiği otuz yıl boyunca iş güvenliği ekipmanları üretiminde ülkemizin lider firmalarından biri olmuştur. Ürün sağladığı binlerce farklı insanın güvenliği sağlar ve piyasaya kaliteli ürünler kazandırarak yurt dışında da ülkemizi en iyi şekilde temsil eder.
İş güvenliği insan hayatı söz konusu olduğu için dikkatle ele alınması gereken bir husustur ve yıllardır ürettiği kaliteli ekipmanlar ile firma piyasanın vazgeçilmezi olmuştur.
Güvenlik denildiğinde akla Karam İş Güvenliği gelir.

Karam İş Güvenliği’nin Sunduğu Çözümler

Yüksekte çalışma ekipmanları ve her türlü iş güvenlik ekipmanını kendi bünyesinde tasarlayıp üreten firma oldukça geniş bir üretim bandına sahiptir.
Ekipmanlar kişiye özel üretilirler ve her standarda uygundurlar. Dayanıklı malzemeden üretilen ekipmanlar darbelere dayanıklıdır ve uzun süre sağlam kalırlar. Kullanma talimatı ile birlikte satılırlar ve satış sonrası destek için de müşteri temsilcileri her daim hazırdır.

Karabina

Yüksekte çalışma ekipmanlarından olan karabinalar çelik ve metalden üretilirler. İki parçadan oluştukları için hem kanca olarak hem de bağlantı ekipmanı olarak kullanılabilirler. Karabina modelleri birden fazla sektörde ya da aksesuar olarak da kullanılabilirler. Karabina modelleri şunlardır:
  • D karabina
  • C karabina
  • Armut karabina
  • Oval karabina
  • Vidalı karabinalar
  • Emniyetli karabinalar
Farklı renklerde üretilebilen karabinalar yüksekte çalışmadan dağcılığa kadar tehlikeli iş kollarında güvenliği sağlamak amacıyla üretilirler. Emniyetli karabinalar sayesinde eller serbest şekilde çalışma mümkündür.

Lanyard

Lanyard bir diğer adıyla hayat ipidir. Yüksekte çalışırken kişinin kendisini sabitlemesi ve güvende olması için kullanılırlar. Kalın ve sağlam bir yapısı vardır. Tek yönlü ve çift yönlü olmak üzere iki türü vardır. Karam iş güvenliği ekipmanları bir takım olarak satılırlar ve her parça birbirini tamamlar.
Tek yönlü lanyardlar az mesafede yapılacak çalışmalar için tercih edilirler ve yalnızca tek bir yöne hareket alanı sağlarlar. Çift yönlü lanyardlar her iki yöne de hareket edilebildiğinden kullanan insan kendini daha rahat hisseder ve kolay bir kullanımı vardır.
Hayat ipini kullanmadan önce kişiler nasıl kullanacağına dair eğitim alır ve kurallara uygun hareket ederler.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri

En çok tercih edilen iş güvenliği ekipmanı paraşüt tipi emniyet kemeri ürünüdür çünkü tüm vücuda koruma sağlarlar. Omuzlardan bacaklara kadar bütün olarak kullanacak kişinin vücudunu kaplarlar ve tam güvenlik sağlarlar.
Karam paraşüt kemerleri kaliteli üretimi ve yüzde yüz sağladığı güven ile yüzlerce insana güvenle çalışma imkanı sunmuştur. Farklı renk çeşitleri ve her bedene uygun modelleriyle paraşüt kemerler hayat kurtarıcıdır.

İş Güvenliği Emniyet Kemeri

Yüksekte çalışan kişiler iş güvenliği ekipmanları kullanmak zorundadır. Kullanmadan önce de eğitime tabi tutulurlar. Kullanma talimatına uyulduğunda istenmeyen kazalardan korunmuş olurlar.
Emniyet kemerleri dağcılık sektörü içinde de kullanılır. Arama kurtarma görevlerinde de sık tercih edilen ürünlerden biridir. Manuel ve otomatik olarak farklı model seçenekleri vardır.
Kullanımda önemli husus kullanacak kişinin bedenine tam oturmasıdır. Bu sebeple bir kemeri yalnızca bir kişi kullanabilir. Çalışma bitince her seferinde bakımı ve kontrolleri yapılmalıdır.

Tüm çözümlerimiz hakkında bilgi almak için -> https://www.karamtr.com/

Description:Karam İş Güvenliği, lider firma olarak yıllardır hizmet vermektedir ve iş güvenliği konusunda vazgeçilmez firmalardan biridir.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:39
Güneş
05:26
Öğle
12:59
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:02
Diğer Haberler