SON DAKİKA

Kulu’da Dünya Sağlık Günü Yürüyüşü düzenlendi

Konya’nın Kulu ilçesinde öğrenciler 7 Nisan ’Dünya Sağlık Günü’ dolayısıyla sağlıklı yaşam için farkındalık yürüyüşü yaptı.
Güncelleme: 07 Nisan 2021, Çarşamba - 16:14
Kulu Fatih İlkokulu tarafından ’Yeryüzünde Sağlık En Büyük Varlık’ e-Twinning projesi kapsamında "Dünya Sağlık Günü" çerçevesinde organize edilen yürüyüşe, Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan, Kulu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Barış Serhat Tütüncü, Kulu İtfaiye Müdürü Yunus Karayazı, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Düzenlenen yürüyüşte minikler ellerinde pankartlarla sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekti.

Kulu Fatih İlkokulu Müdürü Fatih Altun yaptığı açıklamada; ‘’ Küresel bir salgına dönüşen Kovid-19 hastalığı tüm dünyayı etkilediği gibi malesef bizim ülkemizi de olumsuz bir şekilde etkiledi. Yaklaşık bir yıldır gerek uzaktan eğitim sürecinde gerekse yasaklar kapsamında öğrencilerimiz evlerde kaldılar. Ve bu süre zarfında öğrencilerimiz % 25’i oranında neredeyse bir obezite ile karşı karşıya kaldı. Bizlerde obeziteye dikkat çekmek amacıyla ilçemizde de çok güzel bir yürüyüş yolu var. Sağlık için bugün huzur parkından başlayarak Şehit Arif Er parkına kadar yürümüş olduk. Bu yürüyüşe katılan değerli velilerimize ve öğrencilerimize ben çok teşekkür ediyorum. Hasretten de bizi yalnız bırakmayan Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Çağlayan’a, Gençlik Spor Müdürümüz Barış Serhat Tütüncü’ye çok teşekkür ediyorum. Yaptığımız yürüyüş bir eTwinning projesi kapsamında gelçekleşti. Bu projede 9 farklı ilkokul 7 tanesi Kulu ilçe merkezinden olmak üzere 2 tanesi de Aksaray Ortaköy ilçesinden katılımcılarının olduğu bir projedir. ’Yeryüzünde Sağlık En Büyük Varlık’ isimli projemizin etkinliği kapsamında bu yürüyüşü gerçekleştirdik. Katılan herkese ben çok teşekkür ediyorum. Sağlık için yürüyoruz. " dedi.

Kulu ilçe merkezi Huzur parkında başlayan farkındalık yürüyüşü Şehit Er Arif Mutlu parkında sona erdi.

Ertan Özkök/Kulu
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:38
Güneş
06:05
Öğle
12:55
İkindi
16:36
Akşam
19:34
Yatsı
20:55
Diğer Haberler