SON DAKİKA

Konya’dan Kudüs’e destek gösterisi

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın çağrısı ile İsrail’in Mescid-i Aksa’da namaz kılanlara yönelik baskının ardından Konya İHH Şubesinin önünde toplanan kalabalık, İsrail terörünü protesto etti.
Güncelleme: 10 Mayıs 2021, Pazartesi - 00:53
İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı baskının ardından İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, tüm Türkiye’ye çağrıda bulundu.
Çağrının ardından Konya’da toplanan kalabalık İsrail terörünü protesto etti. Türkiye ve Filistin bayrakları taşıyan grup, İsrail aleyhine sık sık slogan atan attı.
"En iyi insani yardım, zulme engel olmaktır”
İHH Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, Filistinlileri yalnız bırakmayanlara teşekkür ederek İsrail terörünü kınadı. Kudüs’ün Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunun altını çizen Hasan Hüseyin Uysal, "En iyi insani yardım, zalimlerin zulmüne engel olmaktır” dedi.

Mescid-i Aksa’daki gençlerin direnişinin herkesi kurtaracağını söyleyen Uysal, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bu geceyle birlikte Filistin halkının direniş gücü ortaya çıktı. Filistinliler, Türkiye halkının desteğini görünce ’yalnız değiliz’ dedi. Buradan İsrail’e sesleniyoruz. Filistinlilerin koruduğu Müslümanların onuruna dokunmayın. Bir gün Kudüs’teki yetim çocuğumuzun başını okşadığımızı, oradaki kardeşlerimizle kucaklaştığımızı göreceksiniz. İsrail şunu bilsin, bu saldırılara devam ederse Mavi Marmara’da yaptığımızı yaparız. Filistin’i yalnız bırakmayız. Filistinlilerin çok önemli bir duyarlılığı var, onun için oraya dokunmayın. Filistinlilerin namusuna, izzetine, çocuklarına dokunmayın. Ümmetin onuruna, Mescid-i Aksa’ya dokunmayın. Sizi uyarıyoruz, pazartesi günü o sahtekar, fanatik, zalim, korkak fundamentalistlerinizi Mescid-i Aksa’ya sürüler gibi sürmeyin, Mescid-i Aksa’yı kirletmeyin. Bugün onun tatbikatını yapıyorsunuz, biliyoruz. Pazartesi gününe hazırlanıyorsunuz, biliyoruz. Biz de şunu biliyoruz ki siz bunu yaptıkça biz de bu ülkedeki siyonist karşıtlığını sokaklara dökeceğiz.”

"Kudüs’e selam”
Konuşmanın ardından gruptakiler, "Filistin halkı yalnız değildir", "Kahrolsun İsrail, "Ümmetiz, kardeşiz, kazanacağız" ve "Konya’dan Kudüs’e direnişe bin selam" şeklinde sloganlar attı. İsrail’i protesto eylemi yapılan konvoyla son buldu.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:32
Güneş
05:21
Öğle
12:56
İkindi
16:49
Akşam
20:22
Yatsı
22:02
Diğer Haberler