SON DAKİKA

Vakıflar Haftası: “Şefkat ve Merhamet”

Her yıl Türkiye’de 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ’Vakıflar Haftası’, pandemiden dolayı bu yıl sosyal medya ve iletişim araçlarıyla kutlanıyor.
12 Mayıs 2021, Çarşamba - 13:58
Konya Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı, "10-16 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Vakıflar Haftası’ nedeniyle bir açıklama yaptı. Geçen yıl olduğu gibi Vakıflar Haftası’nın bu sene de sanal ortamda kutlanacağını belirten Osmanlı, ’Vakıflar Haftamızı pandemiden dolayı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sosyal medya ve iletişim araçları vasıtasıyla kutlayacağız.
Bu yıl ki vakıf haftamızın teması ’Şefkat ve Merhamet’ üzerine oldu. Şefkati ve merhameti hayat düsturu edinmiş karşılık beklemeden iyilik ve hayır yapmada birbiri ile yarış içinde olan ve bu gelenek ve kültürü bizlere miras bırakan ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.
Ecdadımızdan bizlere miras kalan vakıf kültür mirasını yaşamak ve yaşatmak, bu mirası gelecek nesillere bırakmak için elimizden gelenin en iyisini yapma gayreti içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.
Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’da Vakıflar haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda "Hizmetini verdiğimiz kurumun sorumluluğunun büyük, Vebalinin ağır olduğunun bilincindeyiz” dedi.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:32
Güneş
05:21
Öğle
12:56
İkindi
16:49
Akşam
20:22
Yatsı
22:02
Diğer Haberler