SON DAKİKA

İzmir İmplant Tedavisi Uygulaması İmplant Fiyatları Ve Yorumları

14 Mayıs 2021, Cuma - 18:20

 

Bilindiği üzere implat tedavisi kalıcı ağız ve diş sağlığı sunduğu için artık pek çok kişi diş tedavilerinde bu yöntemi tercih etmektedir. Özellikle hiç dişi olmayan kişiler için implant tedavisi en ideal yöntemlerden biri olacaktır. bilhassa implant Türkiye artık dünyada en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Çünkü ülkemizde, implant için kullanılan tüm malzemeler, kişilerin sağlığına olumsuz yönde zarar vermediği gibi alanında uzman ve deneyimli doktorlar sayesinde de implnat tedavileri daha kısa sürede kolay bir şekilde yapılmaktadır. Hal böyle olunca herkesin tercihi implnat tedavisi olmuştur.
 

İmplant Diş Nedir?


Türkiye İmplant diş uygulamaları son yıllarda çok daha yaygın bir hale gelmiştir. İmplant diş nedir? İmplant diş ağızdaki diş kayıplarını telafi etmek amacıyla boşluk olan yere koyulan yapay diş köküdür.
İmplant dişin yapısında titanyum özelliği bulunmaktadır. Titanyum maddesinin kullanılmasının en başta gelen nedeni ise bunun diş ve ağız dokularıyla uyumlu olmasıdır. Yapay diş kökü olan implant diş çene kemiğine yerleştirilmektedir.
 

İmplant Diş Nasıl Yapılmaktadır?


Diş kliniğimizde implant diş en güvenilir hekimlerle, steril bir ortamda ve son teknoloji ürünü cihazlarla yapılmaktadır.
 

İmplant diş nasıl yapılır?


İmplant diş uygulaması için genellikle lokal anestezi yapılmaktadır. Titanyum maddeden yapılmış vida, ağızdaki eksik dişin yarattığı boşluğa yerleştirilmektedir. Bu esnada hastanın diş eti açılmıştır.
Vidalama yani implant uygulaması cerrahi işlem ile sona erdiğinde diş eti de kapatılmaktadır. Kemik ve implant diş kaynaşmasının oluşması gerekmektedir.
İmplant uygulamasının tamamlanması için söz konusu kaynaşmanın oluşması için belli bir zaman geçmesi gerekir. Kemik ve diş kaynaştıktan sonra implantın kapağı açılmaktadır.
İmplant kapağı açıldıktan sonra üzerine bir şekillendirici başlık takılır. Bu başlığın amacı diş etini şekillendirmektedir. Bir sonraki işlem bunun ölçüsünü almaktır. Son aşamada zirkonyum veya porselen kaplama ile implant diş estetik bir görünüme kavuşturulur.


 

Güncel İmplant Fiyatları


İmplant tedavisinde en çok gündeme gelen konu implant fiyatları olmaktadır. İmplant fiyatları tedavinin şekline göre ve diş sayısına göre değişir. Bu nedenle güncel implant fiyatları hakkında bilgi alıp, bu yönde tedaviye başlamanız önerilmektedir. En uygun implant fiyatları neye göre değişir sorusunun yanıtına bakacak olursak;

 
  • İmplant fiyatı yapılacak olan dişin sayısına göre değişmektedir. örneğin tüm ağız için implant yapılacağı zaman ile tek dişe implant yapılacağı zaman fiyatlar değişir.
  • İmplant için kullanılan malzemeye göre implnat fiyatları değişmektedir. kişilerin bu konuda son derece hassas olması gerekmektedir. Çünkü saf titanyum malzemesi dışında farklı karışımlarla hazırlanan vidalı diş, zamanla çene kemiğinde çözünmelere neden olur. Bu da kemikte kırılma ve çürüme gibi geri dönüşü olamayan sorunları beraberinde getirir. Sağlık bakanlığı onayı olmayan hiçbir malzemeyi implant tedavisinde kabul etmemeniz gerekir.
  • Doktorun bilgi ve deneyimine göre fiyatlar değişebilir. Burada en önemli konu elbette doktorun deneyimidir. Çünkü çene kemiğine yapılacak en ufak yanlış müdahale bile kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Örneğin çene kemiğinin fazla delinmesi, sinüslerin kırılmasına neden olabilir. Bu sebepten dolayı doktorun tecrübesi kesinlikle ilk dikkate alınması gereken konuların başında gelir. Tecrübeli bir doktordan implant tedavisi aldığınızda fiyat daha yükselecektir.
  • İmplant uygulamalarına ek olarak, yapılacak farklı tedaviler de fiyatı etkiler. Örneğin vidalı diş İzmir, tedavisinde eğer implant kökünü yerleştirecek kadar genişlikte bir çene kemiği yok ise o halde çene kemiğinde genişletilme yapılır. Yani diş eti kesilerle açılarak,  mevcut kemiğe ek olarak kemik tozu uygulanır. Kemik tozu uygulaması yapıldıktan sonra ise implant kökü için yeteri kadar yer açılmış olur. Bu da tedavideki fiyatı etkiler.
  • İmplant üzerine yapılacak protezin kalitesi fiyatı etkiler. Bilindiği üzere implant için üç farklı işlem yapılır. Bunlardan ilki implant dişin köküdür. Kök kısmının üzerine ise sağa, sola hareket eden bir ek kısım daha yerleştirilir. En son olarak diş görevi görecek protez diş yerleştirilir. Bu protez dişte de farklı malzemeler kullanılır. Zirkonyum veya porselen malzeme kullanımı yapılır. Eğer daha uygun fiyatlı bir implant tedavisi görmek isterseniz, porselen kaplama yaptırabilirsiniz. Zirkonyum kaplama porselen kaplamaya göre daha sağlıklı olsa da fiyatları porselen kaplamaya oranla daha yüksektir.
  • İmplant fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise kliniğin kalitesidir. İmplant tedavisi cerrahi bir işlem olduğundan dolayı kesinlikle kliniğin kalitesine ve steril ortam olmasına ekstra özen gösterilmesi gerekir. uygun fiyatlı olduğu için size en iyi tedavi hizmetini sağlayamayacak olan kliniklerden uzak durmanız şarttır.

İzmir İmplant tedavisi için siz de işinde uzman kişilerden destek alabilir ve gülüşünüzdeki estetiği tam olarak ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca implant yatıranların yorumlarına da bakarak, kararınızı en doğru şekilde vermeniz mümkün olacaktır.   bu sayede daha sağlıklı  bir tedavi sürecinden geçmiş olabilirsiniz.

 
İmplant Tedavisi kimlere uygulanmaz?
İmplant tedavisi uygulanamayacak durumlar bulunmaktadır. Bu nedenle kişilerin doktora başvuru yapması halinde öncelikle hastanın implant tedavisi için uygun olup olmadığı gözlenmektedir. İmplant tedavisi uygulanamayacak durumlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 
  • 18 yaşından küçük kişilerin çene kemiği gelişmeye devam etmektedir. Bu nedenle 18 yaşını doldurmayanlara implant tedavisi yapılmamaktadır.
  • Tedavinin gerçekleştirilebilmesi için hastanın çene yapısının implant tedavisi için uygun olması gerekmektedir.
  • Şeker hastalığı gibi kronik hastalıklarda, hastalığın belli bir düzene oturması gerekmektedir. Aksi durumda tedavi gerçekleştirilememektedir.
  • Kemik erimesi hastalarına tedavi uygulanamamaktadır. Bu durumda hastanın öncelikle kemik erimesi için tedavi olması gerekmektedir.

 
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:39
Güneş
05:26
Öğle
12:59
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:02
Diğer Haberler