SON DAKİKA

‘’Geleneksel Medya, Dijital Dönüşüm Ve Bilinçli Medya Kullanımı’’ Konulu Online Konferans Düzenlendi

Çumra Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Melek TOKGÖZ koordinatörlüğünde ,’’Geleneksel Medya, dijital dönüşüm ve bilinçli medya kullanımı’’ konulu online konferans düzenledi.
Güncelleme: 02 Haziran 2021, Çarşamba - 18:33
Konferansa konuşmacı olarak katılan Kontv Genel Yayın Yönetmeni Yaşar TOY, medyanın dünden bugüne geçirdiği evreleri ve hayatımıza olan etkilerini değerlendirdi. Tek kanallı TRT’li yıllardan günümüze hatırı sayılır değişimlerin yaşandığını belirten Yaşar TOY, özel tv kanalları ile başlayan sürecin internetle, akıllı telefonlarla ve sosyal medya ağları ile devam ettiğini, dünyanın hızlı bir dönüşüme sahne olduğunu vurguladı. Çağımızın bilgi ve iletişim çağı olduğunu kaydeden TOY, medyanın hayatımızın tam merkezinde olduğuna ve medyaya karşı kayıtsız kalınamayacağına dikkat çekti. Kontv Genel Yayın Yönetmeni Yaşar TOY, çoklu bir seçenek sunan kitle iletişim araçlarının aynı zamanda tehlikeli bir silaha da dönüştüğünü belirterek, kullanıcıların, takipçilerin, izleyicilerin, dinleyicilerin ve okurların temkinli ve tedbirleri olmaları gereğine işaret etti.
Önemli katkılarının ve getirilerinin yanı sıra tam bir bilgi kirliliğine de neden olan medyanın özellikle sosyal ağlar marifetiyle suni gündemlere ve istismara zemin hazırladığına dikkat çeken Yaşar Toy, mahrem bilgilerin ve fotoğrafların paylaşılmaması gerektiğinin altını çizdi. TOY,ayrıca okullarda medya okuryazarlığı derslerinin önemine değinerek bilinçli medya kullanımı noktasında öğrencilerin ve öğrenci velilerinin eğitilmesi gerektiğini ifade etti.

Konferans sonunda ‘kitle iletişim araçlarını kitle imha araçlarına’ dönüştürmeyelim hatırlatması yapan Kontv Genel Yayın Yönetmeni Yaşar TOY, Çumra Anadolu Lisesi idarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine etkinlik için teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:52
Güneş
05:31
Öğle
12:51
İkindi
16:42
Akşam
20:02
Yatsı
21:34
Diğer Haberler