SON DAKİKA

​“Aybüke öğretmen“siz 4 yıl

Batman’ın Kozluk ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından 4 yıl önce şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, henüz 22 yaşındaydı. Gençliğinin baharında tüm hayalleri yarım kalan Aybüke öğretmenin adı bir çok yerde yaşatılıyor.
09 Haziran 2021, Çarşamba - 10:11
22 yaşında hain terör örgütünün hedefi olan Şenay Aybüke Yalçın, gençliğinin baharında şehit düştü.
O, öğrencilerinin çok sevdiği bir müzik öğretmeniydi. 2016 yılında Batman’ın Kozluk ilçesine atandığında, sosyal medya hesabından heyecanını paylaştı. Ancak o mutluluk çok sürmedi.
Evine dönerken saldırıya uğradı
Takvimler 9 Haziran 2017’yi gösteriyordu. Eğitim döneminin son günüydü. Çok sevdiği öğrencilerine karnelerini dağıttıktan sonra evine dönüyordu. Belediye başkanının aracını hedef alan teröristlerin açtığı ateşin ortasında kaldı. Yaralı halde hastaneye kaldırıldı ancak müdahaleye rağmen şehit oldu.

Son yolculuğa uğurlanırken tabutunda beyaz duvak ve çok sevdiği folklor şapkası vardı.

Kanı yerde kalmadı
Şehit öğretmenin kanı yerde kalmadı. O hain saldırı emrini veren "Agit Baran" kod adlı terörist, 3 yıl önce Batman’ın Sason ilçesinde etkisiz hale getirildi.
İsmi yaşatılıyor
Aybüke öğretmensiz 4 yıl geride kaldı. Ama acısı ilk gün kadar taze. İsmi okullara, parklara, kütüphanelere verildi. Onun için birçok klip hazırlandı.

Türkiye, Şehit Aybüke Öğretmen’i kalbinde yaşatmaya devam edecek.

Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:32
Güneş
05:21
Öğle
12:56
İkindi
16:49
Akşam
20:22
Yatsı
22:02
Diğer Haberler