SON DAKİKA

Anneden dağdaki evlada çağrı!

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin, HDP Diyarbakır il binası önündeki bekleyişi 655. gününe girdi. Aileler çocuklarına da mesaj göndererek, terör örgütünün gerçek yüzünü görmelerini istiyor.
Güncelleme: 18 Haziran 2021, Cuma - 14:18
Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin, HDP Diyarbakır il binası önündeki bekleyişi 655. gününe girdi. Ailelerin eyleme başladığı 655 gün önce, eylemin bu kadar uzun soluklu olacağına ihtimal verilmiyordu. Zaman zaman HDP il binası önünde kendilerine yönelik tepkilere aldırış etmeyen ve evlat nöbetine devam eden aileler, çocuklarına kavuşana kadar beklemekte kararlı. Aileler çocuklarına da mesaj göndererek, terör örgütünün gerçek yüzünü görmelerini istiyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin, 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 655’inci gününde. Evlat nöbetindeki aileler çocuklarının fotoğrafıyla HDP il binası önünde kurdukları çadırda bekleyişini sürdürürken, annelerden Fatma Akkuş, 6 yıl önce 14 yaşında dağa kaçırılan kızı Songül için oturma eylemi yaptığını, kızına kavuşana kadar da eylemi sürdüreceğini söyledi. 

Akkuş, "2 yıla yakındır HDP’nin kapısında oturuyoruz, gece gündüz demeden evdeki işleri bırakıp çocuklarımızdan uzak kızımı arıyorum. Yeter artık bütün dünya bizi görsün, bu acıyı artık çekecek durumda değiliz. Elinizi çekin artık bu çocukların üzerinden. 6 yıl askerlik nerede görülmüş. Çok istiyorsanız kendi çocuklarınızı gönderin, kendiniz için değil Amerika için yaptırıyorsunuz.’ dedi. Kızına da seslenen anne Akkuş, ‘Kızım senin senden haberin yok, kaçın gelin teslim olun. Devletimiz güçlü bir devlet ceza vermiyor anne kucağına getiriyor” ifadelerini kullandı.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:04
Güneş
05:42
Öğle
13:02
İkindi
16:52
Akşam
20:11
Yatsı
21:43
Diğer Haberler