SON DAKİKA

Kendisinden habersiz tarlasına ekim yapan kişiye not yazdı

Bursa’da kendisine ait araziye başkasının ekim yaptığını gören şahıs, tarla kenarına çaktığı tabelayla ekimi yapan kişinin ortaya çıkmasını istedi, aksi takdirde ekili alanı süreceği uyarısında bulundu. Ürünlerin kime ait olduğunu öğrenmek için tabelaya “Tarla sahibiyim, kim ekti arayın. Yoksa süreceğim“ yazarak, ürünlerin sahibinin ulaşması için telefonunu da yazdı.
22 Haziran 2021, Salı - 11:59
Bursa’nın İnegöl ilçesinde kendisine ait 4 dönüm araziye izinsiz ekim yapılan çiftçi mahsulü sökmeye kıyamayınca tarlasına tabela çakıp kaçak ekim yapan kişilere not bıraktı. Tarlanın sahibi olduğunu yazıp telefon numarasını bırakan çiftçi kaçak ekim yapan kişilere ’beni arayın yoksa söküm yapacağım’ uyarısında bulundu. Yoldan geçenler tarafından fark edilen toprağa çakılı tabeladaki not hem güldürdü hem de düşündürdü.

İnegöl ilçesinde ismini vermek istemeyen bir tarla sahibi, aylar sonra tarlasına gelip, ekim yapacağı sırada tarlada ekili olan ayçekirdeklerini görünce şaşırdı. Tarlasına kendisinden habersiz ekilen ürünleri gören çiftçi, ürünleri sökmeye kıyamayıp uyarı tabelası çaktı. Ürünlerin kime ait olduğunu öğrenmek için tabelaya "Tarla sahibiyim, kim ekti arayın. Yoksa süreceğim" yazarak, ürünlerin sahibinin ulaşması için telefonunu da yazdı.

Arazide yürüyüş yapan vatandaşlar, tabeladaki yazıyı görünce şaşırdılar. Tarla sahibi açıklama yapmazken, yoldan gören vatandaşlar önce şaşırdı, sonrasında gülümsediler.

Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:05
Güneş
05:43
Öğle
13:02
İkindi
16:52
Akşam
20:10
Yatsı
21:41
Diğer Haberler