SON DAKİKA

Organ bağışı bekleyenlere umut oldu

Konya’nın Kulu İlçesinde Gültekin Korkmaz isimli vatandaş, organ bağışında bulunarak hastalara umut oldu.
Güncelleme: 22 Haziran 2021, Salı - 12:38
Ülke genelinde çok sayıda hasta organ nakli beklerken, Konya’nın Kulu İlçesinde yaşayan 51 yaşındaki Gültekin Korkmaz isimli vatandaş, organ bağışının önemini anladığını belirterek, sağlam organlarını bağışlamaya karar verdi. Korkmaz, kalp hariç bütün organlarını Kulu Devlet Hastanesi, Organ Bağışı Birimine bağışladığını söyledi.
Kulu ilçesi, Kemaliye Mahallesinde oturan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli olan Korkmaz, hastanelerde organ nakli bekleyen hastalar ile haberlerden etkilendiğini ve buna karşılık organlarını bağışlamak istediğini belirtti.

Gültekin Korkmaz yaptığı açıklamada; " Ben Gültekin Korkmaz. Kulu ilçesinde yaşıyorum. İlçe Milli Egitim Müdürlüğünde görev yapmaktayım. Ülkemiz genelinde organ bağışının ne kadar önemli olduğunu biliyorum. İzlediğim haberlerden de çok etkilendim." dedi.
Kalp hariç bütün organlarını Kulu Devlet Hastanesi Organ Bağış Birimine bağışladığını bildiren Korkmaz: "Sabah kalktım Kulu Devlet Hastanesine gittik. Burada organ bağışında bulundum. Kalp hariç bütün organlarımı bağışladım. Bana Organ ve Doku Bağış Kartı verdiler. Ülkemiz genelinde olan o kadar çok sıra bekleyen ve organ bağışı bekleyen insanlar var ki en çok bundan etkilendim. Ben istedim, organ bağışını yaptım. Herkesi de organ bağışına davet ediyorum. Duyarlı olmalarını istiyorum. Herkese çok teşekkür ederim. " diye konuştu.

Ertan Özkök/Kulu
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:05
Güneş
05:43
Öğle
13:02
İkindi
16:52
Akşam
20:10
Yatsı
21:41
Diğer Haberler