SON DAKİKA

İş Hayatında Sizi Öne Çıkaracak İpuçları

23 Haziran 2021, Çarşamba - 15:26

Tüm gençler henüz üniversite eğitimleri bile tamamlamadan kariyer kaygısı yaşıyor. İş hayatına nasıl atılacakları, iş bulma olasılıkları gibi unsurlar gençler üzerinde önemli bir baskı unsuruna dönüşüyor da diyebiliriz. Elbette bu kaygıda haksız oldukları da söylenemez. Ancak önemli olan söz konusu strese yenik düşmek yerine neler yapabileceklerini öğrenmeleridir. İş hayatına bir adım önde başlamanın da mümkün olduğunu belirtelim.


İkinci Dili Öğrenin!
Bundan kısa bir süre öncesine kadar İngilizce biliyor olmak iş hayatı açısından önemliydi. Ancak artık yabancı dil bilmek iş yaşantısında kişiyi ön plana çıkarmaya yetmiyor. Aynı zamanda bir dil daha bilinmesi gerekiyor. Dolayısıyla okuldan mezun olduğunuzda iki yabancı dili iyi seviyede biliyor olmanızın size çok büyük faydalar sağlayacağını belirtmeliyiz. Bir yandan eğitim hayatına devam ederken diğer yandan da özel kurslar aracılığı ile ikinci dili öğrenmeye çalışın.


Yurt Dışında Eğitim Alın!
İş yaşamında ön plana çıkmak için atabileceğiniz en büyük adımlardan biri lisans ya da yüksek lisans için yurtdışı eğitim seçeneğini değerlendirmeniz olacak. Çünkü yurt dışında eğitim aldığınızda farklı kültürleri tanımış, bir yabancı dille ilgili bol miktarda pratik yapmış ve vizyonunuzu da güçlendirmiş olacaksınız. Tüm bu avantajlar iş hayatında da çok iyi biliniyor ve dolayısıyla yurt dışında, kaliteli eğitim veren bir üniversiteden mezun olmanın avantajları kariyer hayatınıza da olumlu bir yansıma yapıyor.


Yurt dışında eğitim almak için mutlaka çok yüksek puanlara sahip olmanız gerekmez. Ortalama puanlarla liseden mezun olanları kabul eden üniversiteler de bulunuyor. Ancak bu okulların YÖK denkliğinin olup olmadığını elbette araştırmalısınız. Aynı zamanda hangi okulu ya da hangi ülkeyi seçeceğiniz konusunda da titiz bir değerlendirme yapmanızın son derece önemli olduğunu belirtmek gerekiyor.
Sizlere önerimiz ise öncelikle ICESTurkey internet sitesine uğramanız olacak. Yurt dışında eğitim almak isteyen gençlerin merak ettiği tüm konularda bu sitede yeterli düzeyde bilgi bulunuyor. Aradığınız tüm bilgilere en hızlı şekilde ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda ülkelerin yaşam koşulları ya da barınma koşulları gibi önemli olan diğer konularda da güncel bilgilere ulaşma imkanınız oluyor.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:39
Güneş
05:26
Öğle
12:59
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:02
Diğer Haberler