SON DAKİKA

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

14 Temmuz 2021, Çarşamba - 10:00

 

Ailenizde saç dökülmesine karşı genetik yatkınlık olabileceği gibi psikolojik sebeplerle ya da kullandığınız ilaçlara bağlı olarak da saçlarınız dökülmeye başlamış olabilir. Sebebi ne olursa olsun saç dökülmesi hem kadın hem erkek için büyük bir problem teşkil etmektedir. Görüntü her insanın vitrinidir ve iş alımlarında, eş seçimlerinde ilk intiba çok önemlidir. Bu nedenle saçlarınız dökülmeye başlamışsa en iyi saç ekim yöntemi ile saç ekimi yaptırmaya karar vermiş olabilirsiniz. Saç ekimini kimler yaptırabilir sorusunun cevabını sizin için listeledik:
  • Uygulanan çeşitli tedavilere rağmen dökülen saçları yerine gelmemiş olan bireyler
  • Saç ekimi öncesinde çeşitli kan ve deri analizi tahlillerinde sonuçları saç ekimine uygun olarak çıkmış olan bireyler
  • Operasyona engel olacak herhangi bir sağlık problemi olmayan bireyler
  • Saçları dökülmeye başlamış olan bireyler
  • Seçtiğiniz en iyi saç ekim merkezleri arasında yer alan bir merkezile yaptığınız tedavi öncesi görüşmelerde saç analizinize bakılır ve uygun olup olmadığınıza karar verilir.
Bu sebeple ben uygun muyum acaba diye kara kara düşünmek yerine alanında uzman bir merkez ile görüşerek bu kararı almanız daha sağlıklı olacaktır. Peki ama saç ekimi için beklemek doğru mu?

Saç Ekimi Yaptırmak İçin Kel Olmak Gerekli Mi?

Saç ekimi var olan saçlarınızın kökleri ile yapılacağından tamamen kel olduğunuzda iş işten geçmiş olabilir. Ancak kelleşmeye başladığınız esnada kararınızı verip saç ekimi yaptırırsanız kalıcı çözüme kavuşmanız muhtemeldir. Yani saç ekimi yaptırmak için kel olmayı beklemek doğru değildir. Bir an evvel saçlarınızın görüntüsünden rahatsız olmaya başladıysanız kararınızı vermeli en iyi saç ekim merkezi ve fiyatları ile ilgili araştırmanızı yapmalısınız.
Piyasada yer alan pek çok firma gerçekçi olmayan müşteri yorumları ile kişileri kandırabilmekte ve kişilerinumutlarıyla oynamaktadır. Oysaki sağlık oyuncak olacak bir alan olmaktan çok uzaktır. Ayrıca bu kötücül firmalar uygun ve kampanyalı saç ekimi fiyatları sunup müşterileri ağlarına düşürerek uzman olmayan kişilerce saç ekimi yapmaya çalışmaktadır. Bu noktada saç ekimi hizmetini talep edenlere büyük bir sorumluluk düşmektedir. Güzel saçlara sahip olayım derken var olan saçlarınızdan da olabilirsiniz. Bu sebeple güvenilir, işinin ehli uzmanlara en iyi saç ekim merkezleri vasıtasıyla saç ekimi yaptırmalısınız.

Saç Ekimi Kaç Yaşındaki Bireylere Uygulanabilir?

Saç dökülmesi olan ve saç yapısı ile sağlık durumu (tahliller vs.) uygun olan her yaştan bireye uygulanabilir. Ancak küçük yaşlarda saçların çıkma durumu ve dökülme durumuna bağlı olarak saç yapısı hızlı olarak değişebileceğinden acele etmek çok da tavsiye edilen bir durum değildir.
20li yaşlardaysanız ve saç ektirmeye karar verdiyseniz saç dökülmeniz tamamen durmamış olabileceği için ekim yapılan bölgelerin ardından dökülmeler yaşanabilir. Bu sebeple de başka saç ekim seansları uygulanması gerekir. Ancak bu durum da kişiden kişiye değişebileceği için yine saç yapınızın tahlili ve saçınızın özellikleri ile ilgili olaraken iyi saç ekim merkezleri vasıtasıyla işinuzmanına danışabilirsiniz. 
 
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:36
Güneş
05:24
Öğle
12:59
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:03
Diğer Haberler