SON DAKİKA

Konya yangın bölgelerinde seferber oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Meram, Selçuklu ve Karatay Belediyeleri Muğla’da devam eden yangınlarla mücadeleye destek olmak için 23 araç daha gönderdi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, söndürme işlemlerine destek olmak amacıyla Konya olarak adeta seferberlik ilan ettiklerini söyledi.
05 Ağustos 2021, Perşembe - 18:07
Konya olarak Antalya’nın Manavgat ilçesindeki yangın söndürme çalışmalarına ilk günden itibaren destek verdiklerini kaydeden Başkan Altay, "Muğla’daki yangınlarla mücadele için de Konya Büyükşehir Belediyesi, KOSKİ Genel Müdürlüğü, Meram, Selçuklu ve Karatay Belediyelerimiz bölgeye gönderilmek üzere 23 araç daha gönderdik. Bunlar; biri robotik 3 itfaiye aracı, iş makinaları ve su tankerlerinden oluşuyor. Konya belediyeleri olarak daha önce gönderdiklerimizle birlikte şu an itibariyle Muğla’da 34 aracımız, 58 personelimiz bulunuyor. Muğla, Manavgat ve İbradı’da şu an itibariyle 48 aracımız, 90 personelimiz yangın söndürme çalışmalarına katkı sağlıyor. Bugün yola çıkan araçlarımız ve ekiplerimiz de inşallah en kısa sürede çalışmalara katılarak yangınla mücadeleye güç katacak.” diye konuştu.

Milletvekili Özboyacı yangın bölgesinde
AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı’da Antalya’nın Manavgat ilçesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi, afetzedeler ile görüştü.

Milletvekili Özboyacı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: "Canımızın yandığı komşu ilimiz Antalya’nın Manavgat ilçesindeyiz. Birçok bölgede yangın kontrol altına alınmış durumda. Devletimiz, tüm imkânlarıyla seferber ve bölge halkının yaralarını sarıyor. Devlet ve millet olarak bu zorluğun altından da kalkacağız inşallah” dedi.

Ekrem Coşkun Döner’den yangın bölgesine ihtiyaç malzemeleri yardımı
Konya’nın sevilen markalarından biri olan Ekrem Coşkun Döner, yangın bölgesi Manavgat’ta kurduğu mobil döner araçları ile vatandaşlara döner ikramında bulundu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Firma Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Coşkun: "Ülkemizin farklı illerinde meydana gelen yangınlarda zarar görenler için duyarsız kalmak istemedik. Oradaki arkadaşlarımızla kurduğumuz bağlantı ile koordineli olarak ihtiyaç malzemelerini gerekli bölgelere teslim etmek üzere yola çıkarttık. Ayrıca bölgede canla başla çalışanlar için günlük 2 bin 500 dönerimizi de dağıtıyoruz. Yangınların etkilediği herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hayatını kaybedenlere rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz” dedi.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
05:06
Güneş
06:27
Öğle
12:49
İkindi
16:18
Akşam
19:01
Yatsı
20:18
Diğer Haberler