SON DAKİKA

Basilisk İHA Takımı yarışmalara hazırlanıyor

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mühendislik bölümü öğrencilerinden oluşan Basilisk İHA Takımı, Prof.Dr. Mustafa Acaroğlu danışmanlığında yarışmalara hazırlanıyor.
05 Ağustos 2021, Perşembe - 19:43
TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne katılacak mühendislik öğrencisi Yavuz Selim Taşçı, Emirhan Özbay, Ceyhun Gül, Sinem Ertekin, Nilüfer Tanış, Ayyüce Büyük, Şeyma Uğuz, Ahmet Faruk Küçükdoğru ve Murat Polat’tan oluşan Basilisk İHA Takımı, gece-gündüz demeden hazırlıklarına devam ediyor.
21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek olan ve bu sene dördüncü kez düzenlenecek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e dolu dolu hazırlanan Basilisk İHA Takımı, geliştirdikleri özgün tasarımlı, otonom uçuş, yüksek manevra kabiliyeti, hafiflik ve güvenilir sistem gibi özelliklere sahip sabit kanatlı insansız hava aracı ile derece elde etmek istiyor.

Kırımsız uçuş denemelerini başarıyla gerçekleştirdiklerini belirten Basilisk İHA Takım kaptanı Yavuz Selim Taşçı, "İnsansız hava aracı takımı olarak gelişen uzay, havacılık ve savunma sanayisi teknolojilerini, daha ileriye götürebilmek amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Geliştirdiğimiz Sabit Kanat İHA ile görüntü işleme yöntemiyle hedef tespiti gibi yarışma görevlerini karşılamaktayız. Hedefimiz dereceye girmek.” dedi.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:53
Güneş
05:32
Öğle
12:51
İkindi
16:42
Akşam
20:01
Yatsı
21:33
Diğer Haberler