SON DAKİKA

Yerli ve Yabancı Turistlerin Gözdesi Türkiye’de Bulunan Tatil Bölgeleri

06 Ağustos 2021, Cuma - 10:00

 
Yerli ve yabancı turistler tarafından büyük bir ilgi gören en iyi tatil bölgelerini inceleyerek sizler de keyifli bir tatil planı oluşturabilirsiniz. Türkiye’de yer alan ve her biri farklı dokusuyla dikkat çeken bölgeler arasında kendi zevkinize uyum sağlayabilecek alternatif rotalar belirleyebilirsiniz.
 
Bodrum, Muğla
 
Tatil yapılacak yerler arasında en fazla tanınanı Bodrum’dur. Deniz, kum, güneş sözcükleri bir araya geldiği zaman çoğu insanın zihninde Bodrum canlanır. Dört mevsim hareketli bir yapıya sahip olan bölge sadece yaz mevsiminde değil, kış aylarında da bir hayli canlıdır. Bodrum ziyaretiniz sırasında Antik Tiyatro ve Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni gezebilirsiniz.
 
Ayvalık, Balıkesir
 
Tatil yapılabilecek en özel yerler arasında bulunan Ayvalık, en keyifli tatil bölgelerindendir. Cunda Adası, Şeytan Sofrası ve Sarımsaklı Plajı ile öne çıkan Ayvalık huzurlu atmosferiyle tatil yapabilmenizi sağlar. Tatiliniz sırasında gezip görebileceğiniz birçok alternatif yer barındıran Ayvalık, tarihi yapısıyla da öne çıkan yerler arasındadır.
 
Alaçatı, İzmir
 
Çeşme’nin önlenemez yükselişinde Alaçatı bölgesinin de payı vardır. Eskiden yalnızca rüzgar sörfünden hoşlanan kişilerin planları arasında yer alan Alaçatı, günümüzde yaz tatillerinin de vazgeçilmezlerinden olmuştur. İzmir’e ortalama 90 km mesafede olan Alaçatı, yol boyunca rüzgar değirmenlerini ve eşsiz manzarasını izleyebileceğiniz özel bir bölgedir. Yeme ve içme kültürü de bir hayli geniş olan Alaçatı, uzun süreli tatil planlarının da vazgeçilmezleri arasında yer alır.
 
Eski Foça, İzmir
 
İzmir’in incisi olan Foça, yıllar boyunca hasara uğramadan kendisini koruyabilen nadir yerlerden birisidir. İsmini zamanında denizinde yaşayan Akdeniz foklarından alan Phokala, Eski Foça ve Yeni Foça olarak iki ayrı türe ayrılır. Bu iki bölge de sürekli turist akınına uğrayan popüler adreslerdendir.
 
Çıralı, Antalya
 
Antalya’nın batı kısmında yer alan Çıralı, yerli ve yabancı turistlerin en sık ziyaret ettiği yerlerdendir. Mütevazi ve gürültüden uzak bir tatil imkanı sunan Çıralı ziyaretinde birçok farklı yer görebilirsiniz. Dilerseniz Antalya otelleri seçeneklerine göz atarak konaklama ihtiyacınızı da tarihi yapısıyla dikkat çeken otellerde giderebilirsiniz.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:52
Güneş
05:31
Öğle
12:51
İkindi
16:42
Akşam
20:02
Yatsı
21:34
Diğer Haberler