SON DAKİKA

Evcil Hayvan Sahipleri Nasıl Mobilya Seçmeli?

12 Ağustos 2021, Perşembe - 13:38

Evcil hayvanlar her zaman en sadık dostlar olarak görülür. Evcil hayvan sahibi olan bireyler evlerinde değişim  ve tasarımlar yapması gerekebilir. Hayvanlara rahat bir ortam sağlarken aynı zamanda kendi olanaklarının da uygun hale getirilmesi önem taşır. Hayvanların zarar vermeden uzun vadede kullanılabilecek mobilyalar ve koltuk takımı seçimlerinde birçok detay bulunur. Özellikle kumaş seçimleri evcil hayvanlara uygun olarak tercih edilmelidir.


 Mobilyalarda Kumaş ve Dayanıklılık Seçimi
Evcil hayvanlar genellikle tüylü dostlarımız olmasından dolayı tercih edilen oturma grupları ya da mobilyaların tüy toplamayan kumaşlardan  olması gereklidir. Tüylerin yapışmadığı kumaşlardan tercih edilmesi hem ev halkını rahat ettirir hem de evcil hayvanlar için rahat bir yaşam alanı sağlar. Özgürce hareket edebilen hayvanlar huzurlu bir ortamı elde etmiş olurlar. Kumaşlardaki tüy toplamama özelliğinin yanı sıra tırnak darbelerine karşı da koruyucu olması önemlidir. Özellikle kedi türlerinin bulunduğu  yaşam alanlarında tırmalama aktivitelerine karşı mobilya seçimleri uygun şekilde tercih edilmelidir. İz bırakmayan ve korunaklı mobilya gruplarından tercihler yapılmalıdır. Lekelerin kolay temizlenebildiği, tüy toplamayan ve koruyucu olan mobilyalar evcil hayvan sahipleri için en ideal mobilya gruplarındandır.


 Mobilya Renkleri
Evcil hayvanlar ve sahipleri için mobilyaların kumaşı, dokusu, tasarımı ne kadar önemli ise renkleri de o kadar önemlidir. Açık renk kumaşlar genellikle tüy ve kıl gibi detayları en az gösteren mobilya renkleridir. Kumaşların kalitesinin  yanı sıra leke barındırmayan özelliği de bulunduğundan mutlaka evcil hayvan sahiplerinin bu özelliğe sahip kumaşları tercih etmesi mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli konulardır.
Koyu renk kumaşlar lekeleri ve tüyleri fazlaca belli edebileceğinden dolayı evcil hayvanlara göre bir mobilya rengi değildir. Desenli renklerinde tercih edilebileceği mobilya seçimlerine ve çok daha fazlasına  internet sitelerine girerek  kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Mobilya seçimlerinde evcil hayvan sahipleri düşünerek hazırlanmış farklı tasarımlara  ulaşabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı evcil hayvanlarınızla rahat bir şekilde paylaşabilmek için önemli olan tüm detayların inceleyerek hem sizin hem de evcil dostlarınızın rahat edeceği mobilyaları bulabilir, bu konuda tüm beklentilerinizi karşılayabilirsiniz.

https://www.wehomy.com/ web sitesini ziyaret ederek  istediğiniz tüm özelliklere sahip koltuk takımı modellerini  inceleyebilir, oturma gruplarının detaylarını öğrenebilirsiniz. 
 
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:43
Güneş
05:26
Öğle
12:52
İkindi
16:44
Akşam
20:09
Yatsı
21:44
Diğer Haberler