SON DAKİKA

Plywood Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

12 Ağustos 2021, Perşembe - 12:05

İnşaat sektöründe en çok tercih edilen ürünlerden biri olarak karşımıza çıkan plywood, ağırlık arttıkça bükülmeye karşı statik bir esneklik gücü gösteren dayanıklı bir üründür. Üstelik demirden dahi daha dayanıklı bir ürün olduğu kanıtlanmıştır. Ürünü bu denli kaliteli ve dayanıklı yapan özelliği ise benzersiz çapraz tabakalı yapısından kaynaklıdır. Bu bakımdan hangi plywood ürünün daha kaliteli olduğunu anlayabilmeniz için dayanıklılık denemesi etkili bir sonuç sağlar diyebiliriz.

Zemin ve duvar kaplamada, çatı kaplamaları ve parke endüstrisinde fazlasıyla tercih edilen ürünlerden biri olan plywood, kullanım dayanıklılığı konusunda piyasanın bir numarasıdır. Plywood kullanım alanı bakımından inşaat sektöründe çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Dış cephe kaplamasından kamyon ve tır kasasına oyuncak sektöründen gemi inşaatına kadar çok geniş ve farklı sektörde  kullanılmaktadır.

Plywood Nasıl Yapılır?
Plywood filmli ve filmsiz başta olmak üzere yapım aşamasında kullanıldığı işlemlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu bakımdan yapım sürecinde farklılık olması, kullanım alanındaki genişliğinden kaynaklıdır. En genel haliyle yenilenebilir doğal kaynaklar tercih edilerek işleme sokulan plywood ürünleri, tomruk ıslatma ve kabuk soyumu ile yapım aşamasına girer. Plywood  ürününün tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri son derece dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olmasıdır. Ahşabın   kullanılabileceği her alanda plywood  ürünü kullanılmaktadır. 

Tomruk ölçümünün ardından talep edilen ebatlarda ürünün kesimi gerçekleştirilir. Bu süreçte kaliteli kesim ekipmanının kullanılması ve işlemi gerçekleştiren kişinin alanında deneyimli olması ürün kalitesinin artmasını da sağlar. Daha sonrasında ise kurutma, dizim, köşe birleştirme, tutkallama, zımpara ve birleştirme gibi oldukça uzun bir işlem sürecinden geçer. Böylece plywood üretimi sağlanır.

Plywood Üretimi
Çevresel yatırım, güç ve verimlilik açısından plywood ürünler alanındaki en dayanıklı yapı malzemelerini oluşturmaktadır. Sağladığı zemin, parke kaplama malzemeleri olarak plywood aynı zamanda yenilenebilir kaynaklardan üretildiği için de çevre dostu bir imalat sürecinden geçer.  Hem dekoratif anlamda tercih edilebilecek hem de dayanıklılık konusunda demiri dahi geçebilecek bir malzeme olarak, yapı endüstrisinde en çok kullanılan  ürünlerden  biridir.

Plywood ve daha birçok yapı malzemesi hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için https://babayapi.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:49
Güneş
05:29
Öğle
12:52
İkindi
16:43
Akşam
20:04
Yatsı
21:37
Diğer Haberler