SON DAKİKA

En Yeni Lazer Epilasyon Yöntemleriyle Tanışın

19 Ağustos 2021, Perşembe - 00:25

Lazer epilasyon uygulamaları çok eski yıllardan beri farklı şekillerde yapılıyor. Nişantaşı lazer epilasyon uygulamalarında son yıllarda büyük bir gelişme söz konusu oluyor.   Genel olarak dört farklı yöntem uygulanıyor. Seçilecek işlem kişinin kıl  ve cilt tipi, ten rengi ve cihazın özellikleri gibi unsurlara göre değişiyor. Cihazda dalga boyu önemli oluyor ve dalga boyu deride nüfuz etme kapasitesini belirleyen en önemli unsur oluyor.

Lazer epilasyon cihazlarında dalga boyu ne kadar kısa olursa kıl kökü tarafından tutulması o oranda artış gösterir. Yüksek dalga boyu olması durumun hissedilecek acı daha fazla olur. Cihazların markaları ve ayarları dalga boyunda histe farklılık oluşturabilir. Son yıllarda geleneksel yöntemler dışında en yeni yöntemlerle epilasyon işlemleri yapılıyor.

Kısa tüylerde ruby lazer etkili olurken geniş bölgelerde kısa seans istenen durumlarda Alexandrite lazer daha fazla  ilgi görüyor. İnce tüylerinden kurtulmak isteyenler için diode lazer de çok etkili oluyor. Koyu ve açık tenli kişilerde etkisi yüksek bir lazer türü arayanlar da nd yağ lazeri tercih ediyorlar.


Her Vücut Bölgesine Özel Lazer Epilasyon Yöntemleri
Lazer epilasyon uygulamalarının hangi bölgelere uygulanabileceği merak konusu oluyor. Beşiktaş lazer epilasyon uygulamalarının vücudun tüm bölgelerine yapılabileceğini belirtelim. Uygulamada hastanın talepleri, sağlık durumu, kıl durumu gibi birçok unsura göre bölgeyi de dikkate alarak bir yöntem belirlenir ve yönteme göre lazer işlemi yapılır.

Koltuk altı ve bikini bölgesi en yaygın olarak tercih edilen noktalar oluyor. Koltuk altı bölgesi hem hijyenik olarak hem de estetik açıdan kadınlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Kadınlar aynı zamanda  bikini bölgesinde kalan tüyleri de lazer epilasyon uygulamaları ile ortadan kaldırma yoluna gidiyorlar.

Erkeklerde de kadınlarda da genital bölgede uygulanan lazer uygulamaları çok yakından biliniyor. Genital bölgedeki tüylerden bu uygulamalar ile kalıcı olarak kurtulmak mümkün oluyor.  Türkiye’de her zaman bu alanda deneyimli bir ekip bulabilir ve tüm bu sayılan bölgeler dışında bacak bölgesi, ense, boyun, yüz, bıyık, çene gibi aklınıza gelebilecek her bölgeye işlem yaptırabilirsiniz.

Lazer Epilasyonda Seans Sayıları Değişiklik Gösteriyor

Lazer epilasyon işlemi yapılacaksa bölgede yer alan kıllar farklı uzunluklarda oluyor. Şişli lazer epilasyon uygulamalarında tek bir seansta tüm kıllardan kurtulmak kolay olmaz. Bu yüzden de vücuttaki kıl yapısı, hormon dengesi ve cilt tipi  gibi birçok unsuru dikkate alarak seans sayısı ve süresi belirlenir.

Seansların süresi uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre değişiyor. Bütün yüz için ortalama 10 dakikalık bir seans yeterli olur. Seanslar arasında da belirli bir zaman dilimi bırakılması lazerde çok önemlidir. Lazerle epilasyonda iki seans arasındaki süre ortalama 1.5-2 ay kadar bırakılıyor. Bu durum hastaya ve uzmanın görüşüne göre farklılık gösterebiliyor.

Başarılı Lazer Epilasyon Uygulamalarıyla Tanışın
Lazer uygulamalarında başarının anahtarı öncelikle cihaz seçimidir. Hastanın ten yapısı ve tüy tipine göre bir cihaz seçilmesi gerekir.   Uygulamada başarı için bu alanda deneyimli ve uzman bir kadrodan destek alınması da gerekir.  Lazerde başarı için kişinin cilt ve tüy rengi de önem taşır.

Açık ten rengine sahip olan kişilerde  doz artışı yapmak çok kolay olur. Tüy rengi ve kalınlığı kişiden kişiye değiştiği için Nişantaşı lazer epilasyon uygulamalarında seans sayısı değişebilir. Aynı zamanda hormonal yapı da uygulamanın başarısını direkt olarak etkiler.  Başarılı işlemler için doğru cihazın olduğu alanında deneyimli uzmanlarla çalışmayı tercih edebilirsiniz. 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:52
Güneş
05:31
Öğle
12:51
İkindi
16:42
Akşam
20:02
Yatsı
21:34
Diğer Haberler